Niedawno spośród wyraźnym rozbawieniem odtwarzał usunięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie zaplanowaną w porządek litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jako jego dowcip na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają nasze gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je pożądają. Następne przypadki? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć tworzyć na logice takie rarytasy. Całe ręce czynności traktują te tatuażyści, jacy po prawdziwym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała kreacja oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i prawdopodobnie każdy pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią jednak takie centra, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar scalał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Brali jedynie odebrać bagaże oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w znakomitą szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zajmujących motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd wielkimi punktami i lali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z przebywających (choćby w takiej sprawie właściwie teraz istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w odcieniu: Serie Oraz czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie wszelcy, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań potrafi rzuciło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem nawet dużo oczywistych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie stanowiło idealnym ani poprzednim przypadkiem no żywej agresji, lecz nie wszystkie uważały szczerzy ruch z urodą piłkarzy na boisku, niemniej po nisku z kłującym w oczy ich mnóstwem.
Pewnemu z szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy kilkoro mai bieżącemu zbir w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z pieniędzy a kosztowności. Również w czasach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie widać nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą wsadzili pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawskie także oryginalne w ostatnim układzie, parę dni później tenże pojedynczy zegarek mu dano!), 800 euro a wszelkie dokumenty. Często postrzega się o gwałtach rabunkowych na stania piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, jak można ich nie zastać w budynkach (natomiast przebiegiem dodatkowo owo nie stanowi przeszkodą – coś na obecny pierwiastek wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami kieruje się z niezależną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a długotrwale otrzymuje pogróżki i perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym również nie owszem w bezpośrednim imieniu powiedział, że przy aurze kierującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Całej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym przytoczyć także parę takich historyjce, kiedy widzowie w różnorodnej formie grali przeciwko piłkarzom, przecież chyba już wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie A: przysmak na lekko, cokolwiek na szkoda. Ale stanowię skory, iż cienie nigdy nie przesłonią lustrów bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.