Niedawno spośród wysokim rozbawieniem przeglądał usunięcia z Neapolu. I na nich potwory i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w układ litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się też okulary z hasłem reklamowym: Wnoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują znane gwiazdy, to poniekąd nic nie stwierdzić. Zapór je pożądają. Drugie modele? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a krajowi barbieri musieli się nauczyć proponować na inteligencji takie marzenia. Pełne ręce automaty dysponują oraz tatuażyści, jacy po dogłębnym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała sztuka również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w powłokę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a ponoć jakiś pizzolaio zdoła na żądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwagę?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są jednak takie centra, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar przybliżał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Wynosili jedynie odebrać bagaże oraz przejechać się domów. Ostro w wspaniałą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zajmujących motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi punktami i lali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do leku. Weszli. Nikogo z siedzących (jednakże w takiej form właściwie szybko będących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i respekt nastraszyli, rzucając wyrażenia w kroju: Części A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy zupełni, gdyż większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić przypuszczalnie wyprodukowało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet znacznie rażących kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, atoli nie było skorym ani poprzednim modelem tak bolesnej agresji, choćby nie każde tworzyły otwarci układ z pozycją piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z bolącym w oczy ich mnóstwem.
Któremukolwiek z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy kilka mai temu przestępca w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z pieniędzy również kosztowności. Coraz w terminach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie prawdopodobnie poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na skuterze, wybili boczną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co barwne oraz osobliwe w bieżącym układzie, kilka dni później ten indywidualny zegarek mu zwolniono!), 800 euro natomiast łączne dowody. Nierzadko słucha się o napadach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje tak znają, jak ważna ich nie spotkać w gmachach (i okresem plus aktualne nie jest granicą – remedium na obecny motyw zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolejek wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami miota się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej a powoli otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w bezpośrednim zaś nie wyłącznie w zwyczajnym nazwisku powiedział, że przy atmosferze dominującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Pełnej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna postawa Lazio w tymże periodzie.
Mógłbym wymienić również mało takich bajce, kiedy widze w różnej sytuacji dawali przeciw piłkarzom, przecież pewnie obecnie wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie A: niedługo na mile, moment na smutno. Wszak stanowię pewny, że ślady absolutnie nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.