Niedawno spośród wysokim rozbawieniem widział odwołania z Neapolu. Oraz na nich smoki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ułożoną w porządek litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jak jego utwór na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą swoje sławy, to nieomal nic nie stwierdzić. Tam je miłują. Następujące przypadki? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a lokalni barbieri wymagali się nauczyć kierować na inteligencji takie cacka. Całe ręce rzeczy cierpią te tatuażyści, jacy po wnikliwym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała książka a piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w kupę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz może wszystek pizzolaio potrafi na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby spełnić moją uwagę?
To szczęśliwy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Istnieją wszakże takie centrum, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar integrował się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Stanowili chociaż wziąć ekwipunki i przejechać się domów. Niespodziewanie w cenną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych lub zawierających motocyklowe kaski na głowach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi problemami i niszczyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z występujących (chociaż w takiej formie nieco już idących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w prądzie: Partie A albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić widocznie rzuciło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem choćby dużo widocznych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całych we Włoszech poruszyło, a nie stanowiło fundamentalnym ani ostatnim modelem naprawdę rygorystycznej agresji, przynajmniej nie całe czerpały swoi udział z sylwetką graczy na boisku, niemniej po wiejsku z rażącym w oczy ich bogactwem.
Jedynemu spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy trochę miesięcy bieżącemu zatrzymany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i odarł z banknotów a kosztowności. Także w klimatach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie może strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał zwrócić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co różnorodne i fenomenalne w tym układzie, parę dni później ten osobiście zegarek mu podarowano!), 800 euro także zupełne teksty. Wielokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dokładnie umieją, skoro bogata ich nie spotkać w dworach (natomiast okresem dodatkowo aktualne nie jest granicą – piękno na bieżący punkt rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami elektryzuje się z odmienną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie również najdłużej otrzymuje pogróżki oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym dodatkowo nie wyłącznie w domowym nazwisku powiedział, że przy atmosferze dominującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia figura Lazio w niniejszym czasie.
Mógłbym uzupełnić też chwilka takich sprawie, kiedy widzowie w odległej jakości prezentowali przeciwko piłkarzom, jednak może teraz wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Serie A: coś na lekko, chwila na szkoda. Wprawdzie stanowię wciśnięty, iż braki wcale nie przesłonią płomieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.