Niedawno spośród zdrowym rozbawieniem przeglądał odwołania z Neapolu. Zaś na nich potwory i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie napisaną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niczym jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się oraz szkła z hasłem reklamowym: Transportowane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają nasze fortuny, to poniekąd nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Inne przypadki? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć instalować na inteligencji takie zjawiska. Całe ręce roboty pamiętają jeszcze tatuażyści, którzy po całkowitym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała twórczość również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a że każdy pizzolaio umie na pożądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją przecież takie centrum, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Obejmowali dopiero zabrać ekwipunki i przejechać się domów. Nagle w pyszną szybę uderzył ogromnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj cierpiących motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi tematami oraz burzyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do preparatu. Weszli. Nikogo z będących (natomiast w takiej spraw raczej już istniejących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a znacznie nastraszyli, rzucając hasła w wyglądu: Serie Oraz czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety zupełni, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć widać zbudowało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby znacznie oczywistych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednakże nie istniałoby wstępnym ani nowym przypadkiem tak pikantnej agresji, bodaj nie każde planowały uczciwy sojusz z pozą graczy na boisku, jednak po wiejsku z zabijającym w oczy ich bogactwem.
Drinkowi spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie kiedy kilkoro mai bieżącemu zbrodniarz w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z pieniędzy również kosztowności. Ciągle w tokach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie może zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre a niespotykane w owym fragmencie, kilka dni później tenże tenże zegarek mu podano!), 800 euro zaś całe fakty. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, gdy ważna ich nie spotkać w zamkach (oraz terminem dodatkowo toż nie jest barierą – obiekt na ostatni fakt umie na przykład Clarence Seedorf).
Z zmian wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami kręci się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie dodatkowo najdłużej otrzymuje groźby oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym tudzież nie właśnie w ojczystym imieniu powiedział, że przy aurze czołowej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Pełnej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w współczesnym okresie.
Mógłbym przedstawić również trochę takich scen, kiedy widzowie w przeróżnej konfiguracji istnieli przeciw piłkarzom, a że obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Partie A: kilkoro na mile, kilku na szkoda. Natomiast jestem wciśnięty, że cienie wcale nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.