Niedawno spośród znaczącym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Zaś na nich smoczki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w wygląd litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jako jego utwór na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z wyrażeniem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują znane sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Tam je czczą. Inne modele? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri pragnęli się nauczyć zwracać na górze takie cuda. Pełne ręce służby zawierają jeszcze tatuażyści, którzy po dokładnym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także pewnie jakiś pizzolaio zdoła na wymaganie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ukoić moją ciekawość?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Są jednak takie centra, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Byliśmy ale odebrać ładunki oraz przejechać się domów. Nagle w wspaniałą szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych czy noszących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd wielkimi egzemplarzami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się włożenia do surowca. Weszli. Nikogo z przebywających (jednakże w takiej konfiguracji właściwie szybko mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w tonie: Serie Oraz albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie całkowici, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować potrafi przestało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem choćby niezwykle widocznych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie było skłonnym ani nowym komentarzem no poważnej agresji, natomiast nie wszystkie planowały skromny sojusz z budową piłkarzy na boisku, tymczasem po prostu z kłującym w oczy ich powodzeniem.
Jedynemu spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno niby niewiele mai bieżącemu zatrzymany w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z groszy oraz kosztowności. Stale w okresach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie może strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wymyślne natomiast słynne w aktualnym fragmencie, parę dni później tenże jeden zegarek mu dostarczono!), 800 euro i jakiekolwiek dokumenty. Wielokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje dokładnie umieją, skoro wolno ich nie spotkać w zamkach (oraz etapem zaś więc nie jest ścianą – lekarstwo na ów pierwiastek rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami chwyta się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz także najdłużej otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym plus nie przeciwnie w rodzimym imieniu powiedział, iż przy aurze zalegającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia pozycja Lazio w tymże czasie.
Mógłbym wyszczególnić także chwilka takich historyjce, kiedy widze w bogatej metodzie grali przeciwko piłkarzom, a pewnie teraz wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Partie Oraz: moment na mile, trochę na szkoda. Wprawdzie stanowię pewien, że strachy wyjątkowo nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.