Niedawno spośród znacznym rozbawieniem widział zrzucenia z Neapolu. I na nich potwory oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie ułożoną w wymiar litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jak jego dowcip na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z mottem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują znane sławy, to prawie nic nie stwierdzić. Tam je pożądają. Następne przypadki? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć ustawiać na jednostce takie rarytasy. Pełne ręce roboty mają jeszcze tatuażyści, jacy po określonym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała książka oraz pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a prawdopodobnie wszystek pizzolaio umie na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ukoić moją uwagę?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są jednakowoż takie miasta, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Pamiętali jedynie wziąć ładunki oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w wysoką szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub biorących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami i dmuchali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z mieszkających (przynajmniej w takiej form dość już trwających) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz respekt nastraszyli, rzucając hasła w formatu: Serie A albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie cali, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień pewno zakłóciło się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby daleko radykalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, natomiast nie stanowiło naczelnym ani poprzednim przykładem tak mocnej agresji, jakkolwiek nie całe dysponowały skromny układ z budową graczy na boisku, ale po prostu z bolącym w oczy ich mnóstwem.
Jednemu z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby parę mai bieżącemu podejrzany w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z pieniędzy i kosztowności. Coraz w okresach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi linię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie potrafi wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niecodzienne a rewelacyjne w owym fragmencie, kilkoro dni później ten osobiście zegarek mu oddano!), 800 euro natomiast zupełne dowody. Nierzadko słucha się o atakach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, gdy ważna ich nie spotkać w wieżowcach (i porządkiem także to nie jest barierą – nieco na bieżący motyw wie na dowód Clarence Seedorf).
Z zmianie dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ekscytuje się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie także wiecznie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym plus nie właśnie w indywidualnym nazwisku powiedział, że przy pogodzie czołowej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Dużej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna prezencja Lazio w aktualnym terminie.
Mógłbym wyłożyć jeszcze niemało takich treści, kiedy kibice w odwrotnej formie protestowali przeciw piłkarzom, przecież pewno już wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Serie Oraz: delikatnie na dobrze, porcja na źle. Jednak stanowię zachęcony, że strachy nigdy nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.