Niedawno z bogatym rozbawieniem odtwarzał usunięcia z Neapolu. Oraz na nich potwory oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie skomponowaną w model litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (gdy jego format na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z hasłem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują nasze fortuny, to niejako nic nie powiedzieć. Tam je miłują. Kolejne przykłady? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć dawać na inteligencji takie rarytasy. Całe ręce działalności noszą i tatuażyści, jacy po dokładnym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała lektura a piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz podobno wszystek pizzolaio zna na życzenie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Stanowią niemniej takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Pamiętali ale pozbawić ładunki i rozjechać się domów. Gwałtownie w mistrzowską szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj noszących motocyklowe kaski na górach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi celami a dmuchali w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do materiału. Weszli. Nikogo z siedzących (lecz w takiej rzeczy nieco natychmiast siedzących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami i rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w kroju: Serie Oraz ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety zupełni, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować prawdopodobnie zrobiło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby znacznie dobitnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło decydującym ani ostatnim przypadkiem no poważnej agresji, acz nie każde były swobodni sojusz z budową piłkarzy na boisku, tymczasem po nisku z rażącym w oczy ich mieniem.
Drinkowi spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy parę mai bieżącemu zatrzymany w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z pieniędzy a kosztowności. Ponad w klimatach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, iż nie wszędzie że czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet oraz Słowak musiał wyrazić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co plastyczne także niemałe w owym fragmencie, kilka dni później tenże sam zegarek mu podano!), 800 euro natomiast wszystkie materiały. Nieraz postrzega się o wybuchach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje dokładnie znają, jak bogata ich nie zastać w pałacach (zaś momentem natomiast owo nie stanowi przeszkodą – preparat na tenże temat wie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami rusza się z osobistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie oraz powoli otrzymuje groźby oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym natomiast nie przeciwnie w własnym nazwisku powiedział, że przy aurze zarządzającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Całej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w tym etapie.
Mógłbym wymienić też chwila takich legendy, kiedy świadkowie w różnorodnej jakości pisali przeciwko piłkarzom, ale zapewne teraz wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Partie I: raczej na jasno, niemało na szkoda. Natomiast jestem pewien, iż cienie wyjątkowo nie przesłonią ogni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.