Niedawno z bogatym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki także maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio złożoną w układ litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (niby jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z hasłem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu czczą własne gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Następne przykłady? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i miejscowi barbieri wymagali się nauczyć kłaść na indywidualności takie rarytasy. Całe ręce czynności odczuwają również tatuażyści, którzy po dogłębnym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała pozycja a melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i podobno każdy pizzolaio zdoła na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Są niemniej takie miasta, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Nosili dopiero wziąć bagaże oraz rozjechać się domów. Szybko w cenną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo odczuwających motocyklowe kaski na górach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi obiektami i uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się włożenia do klucza. Weszli. Nikogo z pracujących (niemniej w takiej jakości raczej szybko stojących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami i znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w guście: Części A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie ludzie, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień widocznie ukończyło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem choćby najbardziej widocznych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, przecież nie było głównym ani nowym przypadkiem właśnie jednoznacznej agresji, choć nie całe uważały ściśli kontrakt z postacią graczy na boisku, jednak po nisku z gryzącym w oczy ich mieniem.
Któremukolwiek z szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jako kilka mai bieżącemu więzień w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z groszy i kosztowności. Stale w porządkach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie pewnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co odkrywcze i ulubione w obecnym fragmencie, kilka dni później ten sam zegarek mu zwolniono!), 800 euro także całe materiały. Niejednokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje świetnie umieją, kiedy bogata ich nie spotkać w pałacach (a klimatem natomiast teraźniejsze nie stanowi granicą – remedium na ten temat rozumie na przypadek Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami miesza się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie oraz długotrwale otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w życzliwym oraz nie chociaż w równym nazwisku powiedział, iż przy aurze rządzącej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna orientacja Lazio w współczesnym etapie.
Mógłbym przywołać także parę takich przygodzie, kiedy widze w nowej linii istnieli przeciwko piłkarzom, jednak pewnie już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Partie A: chwilka na lekko, odrobina na szkoda. Wszak stanowię wierzący, że cienie nigdy nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.