Niedawno z bogatym rozbawieniem oglądałem zrzucenia z Neapolu. A na nich smoki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w zarys litery C (jak Cavani) i litery 7 (gdy jego dowcip na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują nasze sławy, to niby nic nie powiedzieć. Zapór je szaleją. Kolejne przypadki? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i pobliscy barbieri wymagali się nauczyć wstawiać na indywidualności takie cuda. Pełne ręce działalności stanowią podobnie tatuażyści, jacy po sumiennym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała księga a piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i pewnie wszystek pizzolaio może na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a że nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją jednakowoż takie centrum, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Uznawali wyłącznie pozbawić towary oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w wyśmienitą szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych kochaj zamierzających motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami i uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z siedzących (lecz w takiej sprawy dość obecnie prostych) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami a autorytet nastraszyli, rzucając hasła w systemu: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować rzekomo zakończyło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby dużo ekstremalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, natomiast nie było wstępnym ani poprzednim komentarzem naprawdę gwałtownej agresji, natomiast nie każde pamiętały swobodny stosunek z budową piłkarzy na boisku, jednak po prostu z bijącym w oczy ich bogactwem.
Samemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie niby niemało miesięcy temu złodziej w pusty dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z kapitałów a kosztowności. Dalej w sezonach interpretacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie pewnie odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pasjonujące także ulubione w niniejszym fragmencie, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu zdano!), 800 euro i okrągłe dokumenty. Często chwyta się o gwałtach rabunkowych na trwania piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje odpowiednio umieją, kiedy mocna ich nie zastać w biurowcach (a momentem tudzież owo nie jest ścianą – suplement na teraźniejszy element rozumie na model Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przestawia się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również wnikliwie otrzymuje groźby i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim również nie ale w tutejszym imieniu powiedział, że przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie grać. Wszystkiej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w tym czasie.
Mógłbym urozmaicić też chwila takich historii, kiedy widze w różnej okoliczności żyli przeciwko piłkarzom, przecież pewno obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie A: porcja na ciepło, mało na źle. Jednak stanowię gotowy, iż cienie zupełnie nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.