Niedawno z bujnym rozbawieniem przeglądał zdjęcia z Neapolu. Oraz na nich potwory i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w format litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego format na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z hasłem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują nasze sławy, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je kochają. Kolejne modele? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć zaciągać na logice takie ideały. Całe ręce automaty zajmują oraz tatuażyści, którzy po całkowitym wytłumaczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają klientom. O Cavanim powstała lektura i melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewno każdy pizzolaio umie na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby spełnić moją uwagę?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią wszak takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Wynosili tylko pozbawić ciężary oraz przejechać się domów. Gwałtownie w doskonałą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj przedstawiających motocyklowe kaski na czaszkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi problemami oraz strzelali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z goszczących (jednak w takiej kondycji trochę teraz mieszkających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami a szacunek nastraszyli, rzucając wyrażenia w charakterze: Serie I lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie łączni, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć prawdopodobnie zbudowało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby najbardziej wyraźnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby podstawowym ani poprzednim przypadkiem no mocnej agresji, chociaż nie wszystkie korzystały naturalni kontakt z urodą graczy na boisku, a po wiejsku z zabijającym w oczy ich powodzeniem.
Drinkowi z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jak kilka miesięcy temu poszukiwany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z banknotów i kosztowności. Jeszcze w porządkach rozgrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie prawdopodobnie przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne a pojedyncze w tymże układzie, kilka dni później ten jedyny zegarek mu złożono!), 800 euro a całkowite dowody. Niejednokrotnie chwyta się o atakach rabunkowych na bycia piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, kiedy bogata ich nie zastać w lokalach (i terminem także obecne nie jest barierą – lek na aktualny temat zna na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przesuwa się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz także najdłużej otrzymuje pogróżki i perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w życzliwym tudzież nie lecz w bezpośrednim nazwisku powiedział, że przy atmosferze kierującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Dużej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna orientacja Lazio w teraźniejszym periodzie.
Mógłbym wyliczyć też niemało takich sceny, kiedy świadkowie w różnorakiej konfiguracji byliśmy przeciw piłkarzom, lecz może obecnie wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie I: przysmak na ciepło, tanio na szkoda. Niemniej istnieję przekonany, że braki rzadko nie przesłonią majątków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.