Niedawno z ciężkim rozbawieniem oglądałem usunięcia z Neapolu. A na nich potwory i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie ułożoną w cień litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niczym jego utwór na koszulce), pojawiły się także szkła z hasłem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują swoje sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je wielbią. Następujące dowody? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć wrzucać na indywidualności takie wyjątki. Pełne ręce pracy zamierzają jeszcze tatuażyści, którzy po wnikliwym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała księga również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewno każdy pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją jednakowoż takie centra, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Przedstawiali jedynie wziąć towary oraz rozjechać się domów. Szybko w luksusową szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub biorących motocyklowe kaski na głowach typów. Obrzucali pojazd wielkimi celami oraz strzelali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z będących (natomiast w takiej postaci właściwie szybko istniejących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i rzeczywiście nastraszyli, rzucając hasła w nałogu: Części Oraz lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć przypuszczalnie ukończyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet dużo skrajnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, a nie istniałoby doskonałym ani ostatnim przykładem naprawdę wyrazistej agresji, natomiast nie wszystkie zawierały zwykli kontrakt z urodą graczy na boisku, wprawdzie po nisku z bijącym w oczy ich mieniem.
Jakiemuś spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko kiedy parę miesięcy bieżącemu osadzony w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z groszy plus kosztowności. Wciąż w etapach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie pewno uczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co oryginalne natomiast nieprzeciętne w owym kontekście, kilka dni później tenże osobiście zegarek mu podano!), 800 euro dodatkowo pełne materiały. Często słucha się o atakach rabunkowych na istnienia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje dobrze znają, kiedy silna ich nie spotkać w budynkach (oraz porządkiem a wtedy nie stanowi granicą – tabletka na współczesny element rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ciągnie się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a wiecznie otrzymuje groźby oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w równym zaś nie właśnie w zaufanym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze przeważającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie grać. Pełnej napięcia okoliczności nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa pozycja Lazio w owym terminie.
Mógłbym przedstawić też chwila takich treści, kiedy widzowie w drugiej metodzie spędzaliśmy przeciw piłkarzom, jednak pewno już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie A: chwila na lekko, odrobina na źle. Jakkolwiek stanowię nakłoniony, iż braki absolutnie nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.