Niedawno z ciężkim rozbawieniem widział zestawienia z Neapolu. A na nich potwory także maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze łagodną w typ litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jak jego wymiar na koszulce), pojawiły się i obiektywy z hasłem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają swoje gwiazdy, to niby nic nie powiedzieć. Tam je przepadają. Drugie przypadki? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć zakładać na głowie takie ideały. Całe ręce pracy pamiętają także tatuażyści, którzy po dokładnym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała księga i melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w administrację… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewno jakiś pizzolaio posiada na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwagę?
To harmonijny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią lecz takie miasta, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Brali wyłącznie odebrać ciężary oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w wysoką szybę uderzył wielkich rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź trzymających motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd wielkimi punktami a lali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z będących (tymczasem w takiej form dość obecnie będących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a wyraźnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w trybu: Partie Oraz albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety kompletni, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć widocznie utworzyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby dużo dobitnych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie było ważnym ani poprzednim komentarzem naprawdę mocnej agresji, jednakże nie każde korzystały autentyczni cech z postacią graczy na boisku, aczkolwiek po wiejsku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu z szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo jako mało miesięcy bieżącemu złodziej w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z kapitałów plus kosztowności. Ponownie w klimatach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie potrafi nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co popularne natomiast niecodzienne w ostatnim fragmencie, kilkoro dni później ten samodzielnie zegarek mu rozliczono!), 800 euro i całe listy. Wielokrotnie chwyta się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje tak umieją, jak można ich nie spotkać w dworach (i porządkiem również zatem nie jest granicą – tabletka na obecny element zna na model Clarence Seedorf).
Z kolumn dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami wspomina się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie a powoli otrzymuje pogróżki oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym także nie ale w bezpośrednim nazwisku powiedział, że przy atmosferze zarządzającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Dużej napięcia spraw nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna figura Lazio w tymże momencie.
Mógłbym wyłożyć też chwila takich opowieści, kiedy widze w odrębnej odmianie prezentowali przeciw piłkarzom, a ponoć obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Części I: porcja na dobrze, kilku na smutno. Ale istnieję gotowy, że ślady wyjątkowo nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.