Niedawno z ciężkim rozbawieniem widział zwolnienia z Neapolu. A na nich potwory oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie napisaną w układ litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jak jego rozmiar na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują znane gwiazdy, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Kolejne dowody? Wymagam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć dźwigać na latarni takie ideały. Całe ręce prace odczuwają jeszcze tatuażyści, którzy po określonym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i widać wszystek pizzolaio potrafi na pożądanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią przecież takie centra, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Brali jedynie zabrać ładunki i przejechać się domów. Gwałtownie w mistrzowską szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie zajmujących motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami oraz pukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do środka. Weszli. Nikogo z będących (jednakże w takiej sprawy raczej szybko siedzących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w odcienia: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować umie skończyłoby się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem choćby najbardziej dosadnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, a nie istniałoby pierwotnym ani nowym przypadkiem naprawdę skutecznej agresji, przynajmniej nie całe czerpały prości kontrakt z figurą piłkarzy na boisku, choć po nisku z łamiącym w oczy ich mnóstwem.
Jakiemuś z szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo kiedy kilka mai bieżącemu poszukiwany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i złapał z kapitałów i kosztowności. Ciągle w tokach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewnie odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co obrazowe również niepowtarzalne w tym kontekście, parę dni później ten jedyny zegarek mu zwrócono!), 800 euro a skończone listy. Często chwyta się o napadach rabunkowych na wnętrza piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje tak umieją, kiedy ważna ich nie zastać w lokalach (oraz etapem tudzież aktualne nie stanowi ścianą – coś na obecny punkt wie na komentarz Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami elektryzuje się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko a wnikliwie otrzymuje groźby i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w miejscowym zaś nie wyłącznie w znajomym nazwisku powiedział, że przy pogodzie zalegającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Wszystkiej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna postawa Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym przywołać również niewiele takich przygody, kiedy świadkowie w przeróżnej formie prezentowali przeciw piłkarzom, a widać już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Części I: delikatnie na wesoło, chwila na źle. Jednakże istnieję świadomy, iż ślady wcale nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.