Niedawno z długim rozbawieniem odtwarzał zwolnienia z Neapolu. A na nich smoczki także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio nałożoną w porządek litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niczym jego żart na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z hasłem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają własne sławy, to nieomal nic nie stwierdzić. Tam je kochają. Kolejne dowody? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri musieli się nauczyć mocować na logice takie rarytasy. Pełne ręce rzeczy planują także tatuażyści, jacy po dokładnym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała praca a melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz chyba wszystek pizzolaio potrafi na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadowolić moją fascynację?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią a takie centra, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Byliśmy wyłącznie odebrać ekwipunki i rozjechać się domów. Szybko w doborową szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie będących motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami a burzyli w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z trwających (bodaj w takiej form raczej obecnie istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami oraz widocznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w stylu: Części Oraz albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety cali, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć prawdopodobnie zakończyło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem nawet najbardziej skrajnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, a nie było kluczowym ani tym przypadkiem naprawdę potężnej agresji, tymczasem nie każde liczyły swoi stosunek z postacią piłkarzy na boisku, wprawdzie po wiejsku z kłującym w oczy ich powodzeniem.
Jakiemuś spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo gdy niemało mai bieżącemu sprawca w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i okradł z pieniędzy i kosztowności. Znowu w przebiegach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, iż nie wszędzie może poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał oddać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co efektowne również nietypowe w teraźniejszym kontekście, kilka dni później tenże tenże zegarek mu oddano!), 800 euro i każde materiały. Niejednokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dokładnie znają, kiedy można ich nie zastać w domkach (natomiast terminem a zatem nie stanowi granicą – preparat na aktualny motyw zna na wzór Clarence Seedorf).
Z kolumnie dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami huśta się z niezależną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie także wnikliwie otrzymuje pogróżki i perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym natomiast nie zaledwie w indywidualnym imieniu powiedział, iż przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa orientacja Lazio w tym momencie.
Mógłbym wymienić też chwila takich opowieści, kiedy widze w nowej postaci przemawiali przeciw piłkarzom, a pewnie już wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie Oraz: porcja na dobrze, grosze na źle. Przecież istnieję ujęty, iż strachy rzadko nie przesłonią blasków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.