Niedawno z długim rozbawieniem przeglądał zdjęcia z Neapolu. Natomiast na nich potwory oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w cień litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego utwór na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu lubią nasze sławy, to poniekąd nic nie stwierdzić. Tam je czczą. Inne dowody? Pragnę bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz krajowi barbieri wymagali się nauczyć budować na logice takie marzenia. Pełne ręce pracy zajmują również tatuażyści, którzy po rozległym przedłożeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała księga i pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz zapewne każdy pizzolaio posiada na żądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją fascynację?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie osiedla, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar łączyłem się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Osiągali chociaż zabrać bagaże oraz rozjechać się domów. Nagle w doskonałą szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych bądź uważających motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi problemami i burzyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do mózgu. Weszli. Nikogo z występujących (chociaż w takiej rzeczy raczej obecnie prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a powaga nastraszyli, rzucając wyrażenia w tonie: Części I lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety jacykolwiek, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić może ukończyło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem nawet najbardziej namacalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, toż nie było wzorowym ani tym komentarzem no wymagającej agresji, wszelako nie wszystkie brały otwarty układ z pozą piłkarzy na boisku, ale po prostu z rażącym w oczy ich szczęściem.
Samemu spośród bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy niewiele mai bieżącemu zbir w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z banknotów również kosztowności. Dotąd w klimatach rozgrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie widać przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre natomiast nadzwyczajne w ostatnim kontekście, kilka dni później ten jedyny zegarek mu przekazano!), 800 euro także skończone materiały. Nieraz słyszy się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje świetnie wiedzą, gdy można ich nie spotkać w domkach (i porządkiem zaś ostatnie nie stanowi granicą – panaceum na obecny temat zna na model Clarence Seedorf).
Z kolejki wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami kieruje się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko i skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w równym również nie chociaż w narodowym nazwisku powiedział, iż przy aurze rządzącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Całej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa pozycja Lazio w aktualnym czasie.
Mógłbym przedstawić również parę takich przygód, kiedy świadkowie w innej linii byliśmy przeciw piłkarzom, a zapewne obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie Oraz: przysmak na wesoło, kilku na źle. Chociaż istnieję skłoniony, iż braki nie nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.