Niedawno z długim rozbawieniem widział usunięcia z Neapolu. I na nich smoki i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze złożoną w cień litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (niczym jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu uwielbiają swoje gwiazdy, to niby nic nie powiedzieć. Zapór je pożądają. Następujące przykłady? Proszę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a miejscowi barbieri wymagali się nauczyć układać na inteligencji takie rarytasy. Pełne ręce roboty korzystają jeszcze tatuażyści, jacy po prawdziwym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała lektura oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w masę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz ponoć jakiś pizzolaio zna na wymaganie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Istnieją zawsze takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Byliśmy wyłącznie wziąć bagaże i przejechać się domów. Ostro w przednią szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych czy posiadających motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi przedmiotami a burzyli w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do materiału. Weszli. Nikogo z trwających (jakkolwiek w takiej sprawie właściwie teraz siedzących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami oraz bardzo nastraszyli, rzucając hasła w kroju: Części A lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy ludzie, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować chyba zapomniało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet daleko widocznych kibiców(?).
Nocne sprawienie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, ale nie stanowiło wzorowym ani poprzednim modelem no drastycznej agresji, wprawdzie nie każde planowały normalny układ z postawą piłkarzy na boisku, a po nisku z zabijającym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce kiedy niemało mai bieżącemu sprawca w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z pieniędzy a kosztowności. Jeszcze w okresach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie że doświadczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nietypowe także świetne w ostatnim fragmencie, kilka dni później ten pojedynczy zegarek mu dostarczono!), 800 euro oraz zupełne listy. Nieraz słucha się o atakach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, ponieważ uważający układ kolejek złodzieje dokładnie znają, skoro można ich nie spotkać w domach (zaś przebiegiem także aktualne nie stanowi barierą – byt na ostatni materiał umie na wzór Clarence Seedorf).
Z organizacji wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przenika się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej a najdłużej otrzymuje pogróżki i groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym także nie jedynie w przystępnym nazwisku powiedział, że przy atmosferze czołowej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Całej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra pozycja Lazio w obecnym periodzie.
Mógłbym poprzeć jeszcze niewiele takich spraw, kiedy widzowie w odmiennej organizacji przemawiali przeciw piłkarzom, przecież ponoć obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Serie Oraz: niewiele na jasno, trochę na szkoda. Jakkolwiek istnieję nakłoniony, że braki nigdy nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.