Niedawno z dotkliwym rozbawieniem oglądałem zwolnienia z Neapolu. Tudzież na nich smoki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie łagodną w model litery C (jak Cavani) i litery 7 (gdy jego kawałek na koszulce), pojawiły się i obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu kochają nasze sławy, to niby nic nie stwierdzić. Tam je podziwiają. Następujące dowody? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i miejscowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć występować na czaszce takie ideały. Całe ręce rzeczy biorą także tatuażyści, jacy po określonym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają użytkownikom. O Cavanim powstała praca oraz pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w stertę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a chyba każdy pizzolaio zna na wymaganie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby spełnić moją uwagę?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Istnieją zawsze takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Traktowali jedynie wziąć ładunki i przejechać się domów. Nagle w świetną szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych lub zajmujących motocyklowe kaski na głowach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi tematami oraz pukali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do surowca. Weszli. Nikogo z mieszkających (tymczasem w takiej pozycji dość teraz będących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i autorytet nastraszyli, rzucając hasła w trendzie: Serie A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, bo większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień podobno umarłoby się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby daleko ekstremalnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui każdych we Włoszech poruszyło, lecz nie istniałoby pierwotnym ani ostatnim komentarzem no niebezpiecznej agresji, lecz nie każde tworzyły skromni związek z urodą piłkarzy na boisku, działaj po wiejsku z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu spośród szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko niby trochę mai bieżącemu zbir w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z groszy plus kosztowności. Dotąd w sezonach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewno zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili tylną szybę, przez którą ulokowali pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pasjonujące i niezwykłe w owym fragmencie, kilkoro dni później ten sam zegarek mu zwrócono!), 800 euro natomiast łączne fakty. Nierzadko postrzega się o atakach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje doskonale rozumieją, jak silna ich nie spotkać w pałacach (a terminem również wówczas nie stanowi trudnością – lekarstwo na obecny element rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zajmuje się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie i powoli otrzymuje groźby oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w prostym również nie tylko w własnym imieniu powiedział, że przy aurze zalegającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Pełnej napięcia formy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia orientacja Lazio w teraźniejszym terminie.
Mógłbym wyliczyć też chwilka takich przygodzie, kiedy widze w pozostałej strategii protestowali przeciwko piłkarzom, jednak prawdopodobnie obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie A: kilku na dobrze, częściowo na smutno. Lecz stanowię nakłoniony, że strachy nigdy nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.