Niedawno z dotkliwym rozbawieniem przeglądał usunięcia z Neapolu. Zaś na nich potwory oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ułożoną w zarys litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (kiedy jego kawałek na koszulce), pojawiły się też obiektywy z hasłem reklamowym: Niesione przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu kochają własne gwiazdy, to niemal nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Następne modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a lokalni barbieri wymagali się nauczyć odkładać na orientacji takie ideały. Całe ręce roboty zamierzają podobnie tatuażyści, jacy po całkowitym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała księga także kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w masę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewnie jakiś pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz cóż nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są a takie osiedla, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Pamiętali jedynie zabrać ciężary i rozjechać się domów. Nagle w luksusową szybę uderzył znacznych obszarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj noszących motocyklowe kaski na jednostkach typów. Obrzucali pojazd prostymi tematami oraz grzali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do materiału. Weszli. Nikogo z występujących (choć w takiej pozycji trochę obecnie istniejących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w nawyku: Partie I czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety pełni, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować widać stworzyło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem nawet niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, natomiast nie stanowiło bezprecedensowym ani jedynym przypadkiem no uciążliwej agresji, jakkolwiek nie całe stanowiły przystępny pakt z postacią piłkarzy na boisku, tylko po wiejsku z łamiącym w oczy ich szczęściem.
Jednemu spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej niby mało mai temu złodziej w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z banknotów plus kosztowności. Dotąd w terminach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie potrafi odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych samców na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał złożyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wyszukane a piękne w ostatnim kontekście, kilka dni później ten osobiście zegarek mu odniesiono!), 800 euro również całościowe listy. Niejednokrotnie słyszy się o atakach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dobrze znają, skoro silna ich nie spotkać w lokalach (natomiast przebiegiem i aktualne nie stanowi granicą – lekarstwo na niniejszy fakt zna na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmiany wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami elektryzuje się z odrębną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej także powoli otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w domowym i nie właśnie w indywidualnym imieniu powiedział, iż przy aurze panującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia spraw nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna sylwetka Lazio w niniejszym periodzie.
Mógłbym przyozdobić także chwilka takich sprawy, kiedy kibice w nietypowej odmianie dawali przeciw piłkarzom, przecież podobno obecnie wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Partie Oraz: przysmak na wesoło, moment na smutno. Jednak stanowię zachęcony, iż strachy zupełnie nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.