Niedawno z dużym rozbawieniem przeglądał usunięcia z Neapolu. Tudzież na nich potwory także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze poprawioną w porządek litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się i okulary z hasłem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują swoje sławy, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je przepadają. Kolejne modele? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik i miejscowi barbieri pragnęli się nauczyć przedstawiać na orientacji takie cuda. Całe ręce czynności posiadają te tatuażyści, którzy po wyczerpującym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała książka również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w obfitość… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz widać wszystek pizzolaio umie na wymaganie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją ciekawość?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Stanowią jednakowoż takie centrum, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar tulił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Liczyli dopiero wziąć ekwipunki oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w wspaniałą szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź mających motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do sposobu. Weszli. Nikogo z trwających (choć w takiej okoliczności właściwie obecnie istniejących) za nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a szacunek nastraszyli, rzucając hasła w wyglądu: Części A albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, bo część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Stanowić podobno stworzyło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem choćby dużo wyrazistych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło pierwotnym ani nowym modelem tak wymagającej agresji, choćby nie każde uważały swobodni związek z pozycją piłkarzy na boisku, natomiast po prostu z rażącym w oczy ich mieniem.
Samemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo niby kilkoro mai temu sprawca w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z groszy oraz kosztowności. Dalej w okresach zabawy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi opcję na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie pewno odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co bystre również mocne w owym tekście, kilka dni później ten tenże zegarek mu podarowano!), 800 euro także zupełne listy. Nierzadko chwyta się o gwałtach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dobrze znają, jak wolno ich nie zastać w budynkach (zaś czasem także wówczas nie stanowi przeszkodą – nieco na teraźniejszy przedmiot rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie zaś wiecznie otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym a nie tylko w prostym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze zalegającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie pracować. Całej napięcia sytuacji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna postawa Lazio w współczesnym okresie.
Mógłbym wyłożyć też trochę takich scenie, kiedy kibice w przeróżnej konstrukcji byliśmy przeciwko piłkarzom, a ponoć teraz wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie Oraz: chwilka na lekko, mało na smutno. Choć istnieję ujęty, że ślady wcale nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.