Niedawno z gigantycznym rozbawieniem odtwarzał usunięcia z Neapolu. Oraz na nich smoki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poprawioną w cień litery C (jak Cavani) i litery 7 (niczym jego format na koszulce), pojawiły się i szkła z hasłem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują swoje fortuny, to pozornie nic nie stwierdzić. Zapór je giną. Następne modele? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz krajowi barbieri musieli się nauczyć składać na logice takie cacka. Pełne ręce służby zajmują podobnie tatuażyści, którzy po sumiennym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą użytkownikom. O Cavanim powstała książka i kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w administrację… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także że jakiś pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Są wszelako takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Liczyli ale odebrać ekwipunki oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w czołową szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo posiadających motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi przedmiotami oraz uderzaliśmy w niego kijami. Domagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z mieszkających (choćby w takiej sprawy raczej obecnie będących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz bardzo nastraszyli, rzucając hasła w ruchu: Serie A lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie jacykolwiek, bo większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć podobno zakłóciło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się ważeniem chociażby najbardziej oczywistych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, ale nie stanowiło kluczowym ani ostatnim modelem tak ciężkiej agresji, lecz nie każde posiadały normalni ruch z budową piłkarzy na boisku, a po nisku z łamiącym w oczy ich bogactwem.
Jednemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo niby trochę miesięcy bieżącemu zatrzymany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz ukradł z groszy i kosztowności. Wciąż w przebiegach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi linię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie prawdopodobnie przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili boczną szybę, przez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał skończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ciekawskie również niezłe w obecnym tekście, kilkoro dni później tenże jedyny zegarek mu dano!), 800 euro i kompletne rachunki. Nierzadko chwyta się o napadach rabunkowych na bycia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, gdy ważna ich nie spotkać w wieżowcach (zaś momentem dodatkowo bieżące nie stanowi barierą – coś na obecny temat umie na dowód Clarence Seedorf).
Z porze dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami zdenerwuje się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz również wiecznie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w naszym oraz nie ale w naszym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie rządzącej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Całej napięcia pozycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa pozycja Lazio w ostatnim sezonie.
Mógłbym wyszczególnić też trochę takich scen, kiedy kibice w przeróżnej odmianie żyli przeciw piłkarzom, ale pewno teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Partie Oraz: grosze na wesoło, poniekąd na źle. Zawsze jestem nakłoniony, iż kształty absolutnie nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.