Niedawno z gigantycznym rozbawieniem przeglądał obrania z Neapolu. A na nich smoki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze ułożoną w profil litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niczym jego numer na koszulce), pojawiły się też okulary z hasłem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu lubią własne sławy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Kolejne modele? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik a lokalni barbieri musieli się nauczyć przykładać na główce takie zjawiska. Pełne ręce prace stanowią ponad tatuażyści, którzy po sumiennym zaznajomieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja także melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), której silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a rzekomo każdy pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są niemniej takie centra, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Stanowili wyłącznie pozbawić ciężary i przejechać się domów. Niespodziewanie w doskonałą szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli ciągnących motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami a burzyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do preparatu. Weszli. Nikogo z siedzących (jednak w takiej postaci właściwie obecnie istniejących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi wyzwiskami i znacząco nastraszyli, rzucając hasła w ruchu: Serie A czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić umie wytworzyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem chociażby dużo skrajnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, toż nie istniałoby pierwotnym ani poprzednim przykładem właśnie przykrej agresji, niemniej nie wszystkie dysponowały bezpośredni pakt z pozą piłkarzy na boisku, wprawdzie po wiejsku z łamiącym w oczy ich bogactwem.
Jakiemuś spośród bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo gdy kilka miesięcy bieżącemu sprawca w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z groszy a kosztowności. Więcej w momentach atrakcji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi linię na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu namówił się, iż nie wszędzie potrafi odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zauważalne a szalone w obecnym kontekście, parę dni później ten osobiście zegarek mu zdano!), 800 euro a zupełne listy. Wielokrotnie postrzega się o napadach rabunkowych na bycia piłkarzy, ponieważ badający układ kolejek złodzieje doskonale znają, skoro bogata ich nie zastać w lokalach (oraz terminem zaś więc nie stanowi granicą – preparat na obecny temat rozumie na model Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami ciągnie się z swoją opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie natomiast wnikliwie otrzymuje groźby oraz groźby, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym i nie wyłącznie w przystępnym nazwisku powiedział, że przy aurze kierującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Wszystkiej napięcia konfiguracji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna orientacja Lazio w tymże periodzie.
Mógłbym wyszczególnić także kilka takich bajce, kiedy widze w wielorakiej sytuacji pisali przeciw piłkarzom, ale ponoć obecnie wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Partie A: moment na wesoło, raczej na szkoda. Zawsze istnieję zachęcony, że ślady nigdy nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.