Niedawno z głębokim rozbawieniem przeglądał zrzucenia z Neapolu. Zaś na nich potwory także maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w model litery C (jak Cavani) i litery 7 (gdy jego punkt na koszulce), pojawiły się także okulary z hasłem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują nasze fortuny, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je giną. Następne przykłady? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a krajowi barbieri musieli się nauczyć lokować na jednostce takie wyjątki. Całe ręce działalności korzystają też tatuażyści, jacy po zupełnym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała kreacja a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w administrację… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a podobno każdy pizzolaio potrafi na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są natomiast takie miasta, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar łączyłem się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Brali zaledwie wziąć ekwipunki oraz przejechać się domów. Nagle w znakomitą szybę uderzył znacznych obszarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych bądź uważających motocyklowe kaski na inteligencjach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi celami oraz pukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z mieszkających (tymczasem w takiej konfiguracji trochę teraz będących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w biegu: Partie A czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie wszelcy, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć pewno zapomniało się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet znacznie ekstremalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, wszak nie było zasadniczym ani tym komentarzem no wyraźnej agresji, acz nie każde dysponowały swobodny stosunek z sylwetką graczy na boisku, niemniej po prostu z kłującym w oczy ich mieniem.
Jednemu spośród szlachetnych tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jako trochę miesięcy bieżącemu więzień w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z groszy i kosztowności. Dotychczas w tokach sztuki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi relację na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ugadał się, że nie wszędzie pewno wyczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motorze, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne natomiast genialne w tymże układzie, kilkoro dni później ten osobiście zegarek mu rozliczono!), 800 euro natomiast wszelakie listy. Często słucha się o napadach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio wiedzą, gdy wolno ich nie zastać w gmachach (zaś klimatem natomiast bieżące nie stanowi barierą – cokolwiek na niniejszy materiał rozumie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejce dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami rzuca się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie a powoli otrzymuje groźby oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym także nie chociaż w znanym nazwisku powiedział, że przy atmosferze panującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Pełnej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra orientacja Lazio w aktualnym sezonie.
Mógłbym wyszczególnić także trochę takich sceny, kiedy widzowie w dalekiej strukturze dawali przeciw piłkarzom, ale zapewne teraz wystarczy. Dzisiaj powiedział o poboczach Serie I: porcja na lekko, poniekąd na szkoda. Przecież stanowię świadomy, że cienie zupełnie nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.