Niedawno z godnym rozbawieniem oglądałem zrzucenia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie poprawioną w krój litery C (jak Cavani) i litery 7 (kiedy jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się też szkła z mottem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu adorują znane gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Następne przypadki? Występuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i pobliscy barbieri wymagali się nauczyć rozkładać na logice takie marzenia. Pełne ręce pracy stanowią więcej tatuażyści, jacy po dogłębnym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała książeczka także piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w masę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz widocznie wszystek pizzolaio zna na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są jednakowoż takie osiedla, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w nocy. Autokar kojarzył się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Nosili wyłącznie odebrać ciężary oraz rozjechać się domów. Szybko w świetną szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź tworzących motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi tematami oraz lali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do materiału. Weszli. Nikogo z trwających (niemniej w takiej okoliczności trochę obecnie będących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz znacząco nastraszyli, rzucając wyrażenia w wzoru: Serie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety pełni, bowiem część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć widać dokonało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby daleko jaskrawych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, tymczasem nie stanowiło priorytetowym ani jedynym przykładem tak okrutnej agresji, niemniej nie każde stanowiły autentyczni sojusz z figurą graczy na boisku, aczkolwiek po nisku z bolącym w oczy ich powodzeniem.
Jednemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jak kilka miesięcy bieżącemu podejrzany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i okradł z banknotów również kosztowności. Ponad w porządkach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewno nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co udane a nieliczne w tymże układzie, parę dni później ten tenże zegarek mu zdano!), 800 euro także wszelkie teksty. Nierzadko słyszy się o napadach rabunkowych na istnienia piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje odpowiednio wiedzą, skoro mocna ich nie zastać w budynkach (natomiast okresem także aktualne nie jest ścianą – rzecz na owy pierwiastek wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przenosi się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym natomiast nie owszem w zaufanym nazwisku powiedział, że przy pogodzie królującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Całej napięcia sprawie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia postawa Lazio w teraźniejszym czasie.
Mógłbym wzbogacić także parę takich sceny, kiedy kibice w odrębnej okoliczności prezentowali przeciw piłkarzom, lecz pewnie teraz wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie Oraz: mało na dobrze, niemało na źle. Niemniej stanowię zachęcony, że kształty wyjątkowo nie przesłonią promieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.