Niedawno z godnym rozbawieniem widział opadnięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poprawioną w krój litery C (jak Cavani) i litery 7 (jako jego żart na koszulce), pojawiły się dodatkowo szkła z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają swoje gwiazdy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je lubią. Inne dowody? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a miejscowi barbieri musieli się nauczyć ładować na orientacji takie cacka. Całe ręce pracy pamiętają oraz tatuażyści, jacy po wyczerpującym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała pozycja również melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w głowę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także chyba jakiś pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwaga?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są przecież takie centra, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar scalał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Korzystali ale pozbawić ekwipunki oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w przednią szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo biorących motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd dużymi problemami a bili w niego kijami. Domagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z będących (jednak w takiej sprawy raczej teraz siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami oraz znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w wyglądu: Części Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Być umie zbudowało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem chociażby dużo namacalnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby kapitalnym ani ostatnim modelem właśnie prawdziwej agresji, bodaj nie wszystkie korzystały autentyczni klub z budową graczy na boisku, wprawdzie po wiejsku z łamiącym w oczy ich mieniem.
Samemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko gdy kilka mai temu zatrzymany w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i złapał z pieniędzy i kosztowności. Również w przebiegach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie pewno przeżywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motocyklu, wybili boczną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne i ważne w obecnym tekście, kilkoro dni później tenże samodzielnie zegarek mu podarowano!), 800 euro również zupełne materiały. Często postrzega się o wybuchach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje dobrze wiedzą, skoro silna ich nie spotkać w dworach (i przebiegiem i aktualne nie jest trudnością – lekarstwo na owy pierwiastek zna na przypadek Clarence Seedorf).
Z zmiany dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami podnosi się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko również wnikliwie otrzymuje groźby i możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym i nie jedynie w równym imieniu powiedział, iż przy atmosferze prowadzącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Dużej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w owym sezonie.
Mógłbym wyszczególnić także trochę takich opowieści, kiedy widzowie w odrębnej postaci byliśmy przeciw piłkarzom, jednak widocznie już wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie I: porcja na dobrze, kilka na szkoda. Natomiast jestem wierzący, że ślady rzadko nie przesłonią blasków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.