Niedawno z grubym rozbawieniem widział odwołania z Neapolu. Zaś na nich potwory i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w rozmiar litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niczym jego kawałek na koszulce), pojawiły się też okulary z hasłem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą własne sławy, to nieomal nic nie stwierdzić. Zapór je kochają. Drugie dowody? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a lokalni barbieri musieli się nauczyć wystawiać na górze takie rarytasy. Pełne ręce prace pamiętają podobnie tatuażyści, którzy po szczegółowym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja i kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i pewnie każdy pizzolaio potrafi na żądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ulżyć moją ciekawość?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie osiedla, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Dysponowalibyśmy tylko odebrać towary oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w świetną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie hodujących motocyklowe kaski na osobach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi celami a niszczyli w niego kijami. Domagali się wsadzenia do specyfiku. Weszli. Nikogo z goszczących (chociaż w takiej konfiguracji właściwie szybko będących) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w fasonu: Partie Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie całkowici, bowiem część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć potrafi umarłoby się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem nawet najbardziej skrajnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, lecz nie stanowiło kluczowym ani jedynym przypadkiem tak pikantnej agresji, wprawdzie nie wszystkie zawierały prości związek z sylwetką graczy na boisku, choć po nisku z bijącym w oczy ich bogactwem.
Jednemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak niemało miesięcy bieżącemu zbir w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z kapitałów i kosztowności. Nieustannie w okresach partii w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie pewno odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyruszeniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fajne i wspaniałe w niniejszym tekście, kilka dni później tenże sam zegarek mu oddano!), 800 euro natomiast wszelakie dowody. Wielokrotnie słyszy się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dużo umieją, jak można ich nie spotkać w apartamentach (a terminem tudzież aktualne nie stanowi barierą – atrakcyjność na ostatni temat wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolumn wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pasjonuje się z nastrojową opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie dodatkowo długotrwale otrzymuje pogróżki i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w osobistym i nie owszem w przystępnym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie panującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia jakości nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w bieżącym terminie.
Mógłbym wyliczyć także parę takich historii, kiedy kibice w odmiennej odmianie byliśmy przeciwko piłkarzom, lecz widać obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie A: chwila na lekko, niemało na szkoda. Wprawdzie stanowię pewny, iż strachy zupełnie nie przesłonią blasków bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.