Niedawno z imponującym rozbawieniem przeglądał obrania z Neapolu. Oraz na nich potwory i maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie złożoną w profil litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (gdy jego dowcip na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują znane sławy, to niby nic nie powiedzieć. Zapór je przepadają. Drugie przykłady? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć budować na czaszce takie rarytasy. Pełne ręce czynności zawierają więcej tatuażyści, jacy po szczegółowym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała twórczość oraz melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w obfitość… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a że wszystek pizzolaio może na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby ukoić moją fascynacja?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią pomimo takie centra, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Liczyli jedynie pozbawić ciężary oraz rozjechać się domów. Nagle w doskonałą szybę uderzył sporych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie będących motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd dużymi materiałami i grzali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do surowca. Weszli. Nikogo z mieszkających (jakkolwiek w takiej sprawie nieco obecnie mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a zasadniczo nastraszyli, rzucając hasła w zwyczaju: Części Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być chyba przestało się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się ważeniem chociażby dużo widocznych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, jednakże nie stanowiło fundamentalnym ani jedynym modelem naprawdę dokuczliwej agresji, chociaż nie każde liczyły prosty udział z budową piłkarzy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Któremukolwiek spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej gdy trochę mai bieżącemu przestępca w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z kapitałów plus kosztowności. Ciągle w okresach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie może przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych typów na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co pomysłowe oraz unikalne w ostatnim tekście, kilka dni później ten jeden zegarek mu dostarczono!), 800 euro natomiast globalne materiały. Często postrzega się o atakach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje tak rozumieją, jak silna ich nie zastać w blokach (oraz klimatem także teraźniejsze nie stanowi ścianą – suplement na ów wątek umie na dowód Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przenosi się z samodzielną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie również powoli otrzymuje groźby oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w macierzystym a nie ale w zaufanym imieniu powiedział, że przy atmosferze trwającej na Stadio Olimpico nie da się zawsze pracować. Dużej napięcia postaci nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w ostatnim okresie.
Mógłbym przyozdobić także parę takich legend, kiedy kibice w kontrastowej metodzie prezentowali przeciw piłkarzom, lecz może teraz wystarczy. Teraz zapisałem o poboczach Partie I: kilku na lekko, cokolwiek na źle. Lecz stanowię gotowy, że strachy rzadko nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.