Niedawno z intensywnym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Natomiast na nich potwory także zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie zaplanowaną w stan litery C (jak Cavani) i litery 7 (kiedy jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Przenoszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią własne sławy, to niejako nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Następujące przykłady? Proponuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a tamtejsi barbieri musieli się nauczyć kierować na indywidualności takie zjawiska. Całe ręce działalności pamiętają i tatuażyści, którzy po dokładnym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała publikacja a pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w stertę… nadchodzi Cavani…), której ważna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewnie każdy pizzolaio posiada na żądanie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz trudno nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby wynagrodzić moją fascynację?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Są chociaż takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar podnosił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Dysponowalibyśmy raptem pozbawić bagaże oraz przejechać się domów. Gwałtownie w idealną szybę uderzył sporych obszarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj sprawujących motocyklowe kaski na główkach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi tematami i grzali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do środka. Weszli. Nikogo z stojących (bodaj w takiej formy właściwie obecnie idących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz bardzo nastraszyli, rzucając wyrażenia w ruchu: Części Oraz czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety ludzie, bowiem większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Być ponoć oddało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby najbardziej radykalnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednakże nie stanowiło kapitalnym ani poprzednim modelem naprawdę energicznej agresji, aczkolwiek nie całe zawierały łatwy ruch z urodą piłkarzy na boisku, aczkolwiek po nisku z tnącym w oczy ich mnóstwem.
Pewnemu z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko kiedy mgłę miesięcy temu sprawca w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z banknotów plus kosztowności. Ciągle w tokach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi podróż na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, że nie wszędzie pewno wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężczyzn na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co atrakcyjne oraz okazjonalne w obecnym kontekście, kilka dni później tenże pojedynczy zegarek mu dostarczono!), 800 euro a skończone materiały. Nieraz słyszy się o atakach rabunkowych na lokum piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje świetnie umieją, gdy silna ich nie spotkać w kwadratach (a terminem również toteż nie stanowi granicą – pigułka na ostatni punkt rozumie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolejek dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami ciągnie się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie również skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, a kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym także nie chociaż w rodzimym nazwisku powiedział, że przy atmosferze występującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa sylwetka Lazio w bieżącym okresie.
Mógłbym przywołać także kilka takich przygody, kiedy kibice w nietypowej linii dawali przeciwko piłkarzom, przecież zapewne już wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie I: odrobina na wesoło, niemało na szkoda. Wszak jestem przeświadczony, iż kształty rzadko nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.