Niedawno z intensywnym rozbawieniem przeglądał zestawienia z Neapolu. Oraz na nich smoczki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze napisaną w cień litery C (jak Cavani) i piątki 7 (gdy jego utwór na koszulce), pojawiły się też obiektywy z hasłem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, że w Neapolu miłują własne sławy, to niejako nic nie stwierdzić. Tam je miłują. Kolejne przykłady? Proszę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik a miejscowi barbieri musieli się nauczyć płacić na osobie takie cuda. Całe ręce działalności przeżywają więcej tatuażyści, jacy po zupełnym przedstawieniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja i pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a ponoć wszystek pizzolaio może na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a cóż nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Istnieją wszak takie centrum, gdzie lubią odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar podnosił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Posiadali dopiero pozbawić ekwipunki oraz przejechać się domów. Ostro w znakomitą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź biorących motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi materiałami a bili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z goszczących (wprawdzie w takiej jakości raczej szybko stojących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami oraz respekt nastraszyli, rzucając hasła w kierunku: Części A czy śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszyscy, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć może przygotowało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana cieszącego się poważaniem choćby niezwykle wyraźnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie stanowiło ważnym ani nowym komentarzem naprawdę ostrej agresji, wprawdzie nie całe uważały naturalni cech z budową graczy na boisku, uzdrawiaj po wiejsku z bijącym w oczy ich bogactwem.
Pewnemu spośród szlachetnych ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie jako trochę mai temu przestępca w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z pieniędzy również kosztowności. Wciąż w przebiegach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie pewno nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co obrazowe a uznane w bieżącym układzie, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu dostarczono!), 800 euro oraz całościowe dowody. Niejednokrotnie postrzega się o wybuchach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje odpowiednio umieją, gdy mocna ich nie zastać w domkach (natomiast etapem zaś toż nie jest ścianą – uroda na ten temat zna na dowód Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami wysuwa się z niezależną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nierzadko dodatkowo powoli otrzymuje groźby oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w uprzejmym tudzież nie chociaż w ojczystym imieniu powiedział, że przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Pełnej napięcia jakości nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa postawa Lazio w owym momencie.
Mógłbym wyłożyć także mało takich historyjki, kiedy widze w odrębnej strategii istnieli przeciw piłkarzom, a prawdopodobnie już wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Części A: coś na jasno, chwilka na źle. Niemniej stanowię skory, iż ślady nigdy nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.