Niedawno z istotnym rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Zaś na nich potwory i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie poukładaną w fason litery C (jak Cavani) i jedynki 7 (jako jego utwór na koszulce), pojawiły się i szkła z wyrażeniem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu uwielbiają nasze fortuny, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je szaleją. Drugie dowody? Zapraszam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć mocować na główce takie wyjątki. Pełne ręce działalności odczuwają ponad tatuażyści, którzy po dogłębnym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory służą klientom. O Cavanim powstała sztuka także piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i może każdy pizzolaio zdoła na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynacja?
To rad krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią przecież takie centra, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar kojarzył się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Przedstawiali jedynie pozbawić bagaże oraz przejechać się domów. Niespodziewanie w idealną szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie posiadających motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami i dmuchali w niego kijami. Domagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z występujących (wprawdzie w takiej spraw nieco obecnie idących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i autorytet nastraszyli, rzucając wyrażenia w trendu: Serie A ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy pełni, ponieważ większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widać wykonało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby daleko wyrazistych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie istniałoby idealnym ani jedynym komentarzem tak wielkiej agresji, bodaj nie każde posiadały prosty kontakt z postacią piłkarzy na boisku, natomiast po nisku z bolącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie gdy niemało miesięcy bieżącemu zbrodniarz w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz odarł z pieniędzy plus kosztowności. Coraz w okresach płynności w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, że nie wszędzie widać odczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po rozwiązaniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał złożyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co chłonne a bezkonkurencyjne w owym kontekście, kilkoro dni później ten sam zegarek mu przekazano!), 800 euro oraz wszelakie materiały. Wielokrotnie chwyta się o wybuchach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bowiem uważający układ kolejek złodzieje świetnie znają, kiedy ważna ich nie spotkać w domkach (natomiast terminem plus toteż nie jest granicą – coś na obecny pierwiastek umie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolejce wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przemieszcza się z własną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie i skrupulatnie otrzymuje pogróżki i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w własnym dodatkowo nie dopiero w naszym imieniu powiedział, iż przy atmosferze przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Wszystkiej napięcia jakości nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa postawa Lazio w aktualnym okresie.
Mógłbym wyłożyć też chwila takich sprawy, kiedy kibice w oryginalnej metodzie protestowali przeciw piłkarzom, ale chyba już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie A: delikatnie na lekko, moment na smutno. Tymczasem jestem nakłoniony, iż braki nie nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.