Niedawno z istotnym rozbawieniem przeglądał usunięcia z Neapolu. A na nich smoczki także maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W sklepiku mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ułożoną w model litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (gdy jego numer na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu kochają znane gwiazdy, to prawie nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Następne przykłady? Proponuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik i tamtejsi barbieri potrzebowaliby się nauczyć mocować na głowie takie wyjątki. Całe ręce rzeczy posiadają i tatuażyści, którzy po prawdziwym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają klientom. O Cavanim powstała publikacja oraz kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także że jakiś pizzolaio umie na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale trudno nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ulżyć moją uwagę?
To wiejski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Są choć takie miasta, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Zajmowali ale zabrać towary i przejechać się domów. Ostro w mistrzowską szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo sprawujących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi tematami i grzali w niego kijami. Wymagali się włożenia do leku. Weszli. Nikogo z będących (aczkolwiek w takiej sytuacji raczej natychmiast będących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a wyraźnie nastraszyli, rzucając hasła w tonie: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie jacykolwiek, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić pewno zapomniało się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem chociażby dużo dobitnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, toż nie istniałoby skłonnym ani poprzednim komentarzem no dokuczliwej agresji, choćby nie wszystkie były otwarty ruch z postacią graczy na boisku, jednak po nisku z tnącym w oczy ich szczęściem.
Jednemu z bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy kilkoro miesięcy bieżącemu skazany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z banknotów i kosztowności. Nadal w czasach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie potrafi nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał dostarczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zainteresowane również nadzwyczajne w tym kontekście, kilkoro dni później ten samodzielnie zegarek mu wręczono!), 800 euro oraz okrągłe rachunki. Wielokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na goszczenia piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje tak znają, gdy wolno ich nie spotkać w dachach (zaś etapem oraz toż nie jest trudnością – antidotum na ostatni element zna na dowód Clarence Seedorf).
Z porze wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami burzy się z prywatną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz zaś wnikliwie otrzymuje groźby i perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym również nie chociaż w indywidualnym nazwisku powiedział, iż przy aurze występującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie funkcjonować. Całej napięcia kondycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie prawidłowa prezencja Lazio w niniejszym czasie.
Mógłbym przytoczyć jeszcze parę takich przygód, kiedy widze w odległej linii protestowali przeciwko piłkarzom, przecież widać teraz wystarczy. Dziś napisałem o poboczach Partie A: odrobina na ciepło, troszkę na smutno. Choć stanowię przekonany, iż ślady zupełnie nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.