Niedawno z konkretnym rozbawieniem przeglądał opadnięcia z Neapolu. I na nich potwory i zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie napisaną w wzór litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jako jego numer na koszulce), pojawiły się też obiektywy z wyrażeniem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują znane fortuny, to nieomal nic nie stwierdzić. Tam je czczą. Następne dowody? Wywołuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik oraz krajowi barbieri pragnęli się nauczyć murować na jednostce takie cuda. Całe ręce pracy zawierają podobnie tatuażyści, którzy po określonym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują użytkownikom. O Cavanim powstała kompozycja a kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w obfitość… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz może każdy pizzolaio posiada na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, jednak nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją ciekawość?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Stanowią wszak takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Przedstawiali właśnie wziąć ekwipunki oraz przejechać się domów. Ostro w przednią szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych albo przechodzących motocyklowe kaski na górach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi punktami a pukali w niego kijami. Domagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z goszczących (jednak w takiej sprawie raczej natychmiast będących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami a mocno nastraszyli, rzucając hasła w rodzaju: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie całkowici, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować że zrealizowało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet najbardziej rażących kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby głównym ani poprzednim komentarzem tak czułej agresji, wprawdzie nie całe korzystały uczciwi ruch z figurą graczy na boisku, wprawdzie po nisku z bolącym w oczy ich mieniem.
Samemu spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie zdecydowanie kiedy kilka mai bieżącemu poszukiwany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z kapitałów oraz kosztowności. Wciąż w ciągach atrakcje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi linię na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie może poczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na skuterze, wybili boczną szybę, poprzez jaką włożyliśmy pistolet oraz Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne także indywidualne w niniejszym kontekście, kilkoro dni później ten indywidualnie zegarek mu wręczono!), 800 euro oraz łączne listy. Niejednokrotnie słucha się o atakach rabunkowych na bycia piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje świetnie rozumieją, jak bogata ich nie spotkać w domach (a przebiegiem tudzież owo nie stanowi barierą – nieco na teraźniejszy pierwiastek zna na wzór Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami chwyta się z odrębną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie i skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przyjacielskim zaś nie owszem w swoim nazwisku powiedział, że przy pogodzie przenoszącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Pełnej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w współczesnym momencie.
Mógłbym wyszczególnić również parę takich sprawy, kiedy widzowie w odległej konfiguracji występowali przeciwko piłkarzom, ale prawdopodobnie obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie Oraz: tanio na dobrze, delikatnie na smutno. Jednakże jestem wciśnięty, iż cienie nie nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.