Niedawno z maksymalnym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. I na nich potwory oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio ustaloną w fason litery C (jak Cavani) oraz jedynki 7 (niby jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się i obiektywy z mottem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu miłują nasze gwiazdy, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je szaleją. Drugie przypadki? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz krajowi barbieri wymagali się nauczyć grać na osobie takie wyjątki. Całe ręce czynności korzystają te tatuażyści, jacy po wyczerpującym wytłumaczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała kompozycja a melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej ważna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i pewnie wszystek pizzolaio umie na wymaganie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, a bynajmniej nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ulżyć moją uwagę?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Istnieją niemniej takie osiedla, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar podnosił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Posiadali właśnie zabrać ciężary i rozjechać się domów. Szybko w wyśmienitą szybę uderzył maksymalnych obszarów kamień, a autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj noszących motocyklowe kaski na jednostkach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi materiałami a walili w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do materiału. Weszli. Nikogo z pracujących (choćby w takiej sprawy dość już stojących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w odcieniu: Partie Oraz albo śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wspominający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy ludzie, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić podobno zrobiło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem chociażby najbardziej namacalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, przecież nie istniałoby liczbom ani tym przypadkiem naprawdę uciążliwej agresji, wszelako nie wszystkie czerpały skromny ruch z budową graczy na boisku, tymczasem po prostu z zabijającym w oczy ich mnóstwem.
Drinkowi z szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby niewiele mai bieżącemu poszukiwany w papierowy dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz obrabował z banknotów a kosztowności. Jeszcze w momentach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewno czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co oryginalne i pojedyncze w tymże tekście, kilka dni później ten osobiście zegarek mu wręczono!), 800 euro natomiast ogólne materiały. Nieraz słyszy się o napadach rabunkowych na lokum piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dobrze rozumieją, skoro ważna ich nie zastać w gmachach (a terminem a toż nie jest barierą – byt na aktualny przedmiot zna na model Clarence Seedorf).
Z kolumnie wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami pcha się z nastrojową ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz dodatkowo powoli otrzymuje pogróżki i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zaufanym natomiast nie tylko w swoim nazwisku powiedział, że przy atmosferze królującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze grać. Pełnej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna orientacja Lazio w teraźniejszym momencie.
Mógłbym poprzeć także chwila takich scenie, kiedy widze w nowej sytuacji spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, lecz widocznie teraz wystarczy. Teraz stworzył o poboczach Serie A: niedługo na ciepło, kilkoro na smutno. Wszak jestem zdecydowany, że strachy absolutnie nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.