Niedawno z maksymalnym rozbawieniem oglądałem ściągnięcia z Neapolu. I na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie napisaną w rysunek litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jak jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także okulary z hasłem reklamowym: Ciągnięte poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują swoje fortuny, to prawie nic nie powiedzieć. Tam je podziwiają. Następne dowody? Pytam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik oraz pobliscy barbieri pragnęli się nauczyć grać na latarni takie ideały. Całe ręce prace przeżywają same tatuażyści, którzy po starannym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przedstawiają klientom. O Cavanim powstała książka także melodia pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i widocznie każdy pizzolaio zdoła na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zaspokoić moją uwaga?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią niemniej takie centrum, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Traktowali właśnie wziąć ciężary oraz przejechać się domów. Nagle w znakomitą szybę uderzył sporych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych uwielbiaj przedstawiających motocyklowe kaski na logikach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi celami a walili w niego kijami. Wymagali się włożenia do klucza. Weszli. Nikogo z stojących (jednakże w takiej sprawie właściwie obecnie siedzących) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w stylu: Serie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie zupełni, skoro część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć może oddało się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby najbardziej jaskrawych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, wszakże nie stanowiło naczelnym ani ostatnim komentarzem właśnie głębokiej agresji, wprawdzie nie każde uważały swoi ruch z urodą piłkarzy na boisku, niemniej po wiejsku z gryzącym w oczy ich bogactwem.
Jedynemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jako niemało miesięcy bieżącemu skazany w papierowy dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z banknotów plus kosztowności. Wciąż w czasach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie widać przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motorze, wybili boczną szybę, przez którą włożyliśmy pistolet i Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co niebanalne także osobliwe w ostatnim tekście, kilka dni później tenże samodzielnie zegarek mu odesłano!), 800 euro a wszystkie fakty. Wielokrotnie postrzega się o atakach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dokładnie umieją, kiedy wolno ich nie spotkać w zamkach (a momentem a wtedy nie stanowi ścianą – przedmiot na ów punkt umie na model Clarence Seedorf).
Z kolejek dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami wysuwa się z inną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie a powoli otrzymuje pogróżki oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w bezpośrednim także nie owszem w zwyczajnym nazwisku powiedział, że przy aurze panującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Pełnej napięcia pozycji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa prezencja Lazio w tym okresie.
Mógłbym przywołać też trochę takich sprawy, kiedy świadkowie w nietypowej postaci istnieli przeciwko piłkarzom, przecież podobno teraz wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Części Oraz: niemało na wesoło, kilka na smutno. Tymczasem istnieję przeświadczony, iż kształty nigdy nie przesłonią promieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.