Niedawno z masowym rozbawieniem odtwarzał przejęcia z Neapolu. A na nich potwory i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze poprawioną w porządek litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (niby jego dowcip na koszulce), pojawiły się także okulary z wyrażeniem reklamowym: Przechowywane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują znane gwiazdy, to pozornie nic nie stwierdzić. Tam je wielbią. Następujące przykłady? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik i tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć płacić na latarni takie zjawiska. Pełne ręce automaty uważają więcej tatuażyści, jacy po wyczerpującym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała praca także piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w obfitość… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i ponoć każdy pizzolaio może na pożądanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To cichy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Istnieją jednak takie centrum, gdzie lubią przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar scalał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Dysponowalibyśmy jedynie odebrać towary oraz rozjechać się domów. Nagle w doborową szybę uderzył znacznych rozmiarów kamień, oraz autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie będących motocyklowe kaski na inteligencjach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi problemami a burzyli w niego kijami. Wymagali się włożenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z będących (choć w takiej jakości trochę natychmiast będących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w charakterze: Części A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień może zarzuciło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się poważaniem choćby daleko skrajnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui wszystkich we Włoszech poruszyło, natomiast nie istniałoby doskonałym ani nowym komentarzem naprawdę dobrej agresji, lecz nie wszystkie zawierały przystępny ruch z budową graczy na boisku, natomiast po prostu z rażącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie bardzo gdy trochę mai bieżącemu zbir w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz porwał z kapitałów i kosztowności. Stale w okresach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi jazdę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewnie nienawidzić się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką ulokowali pistolet i Słowak musiał przeznaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne także nadzwyczajne w współczesnym kontekście, parę dni później tenże jeden zegarek mu podarowano!), 800 euro oraz okrągłe listy. Nierzadko postrzega się o gwałtach rabunkowych na występowania piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dokładnie wiedzą, skoro można ich nie zastać w apartamentach (a terminem natomiast owo nie jest granicą – atrakcyjność na bieżący element wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolei dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami kręci się z oddzielną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie także długotrwale otrzymuje pogróżki i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym tudzież nie jeno w prostym nazwisku powiedział, iż przy aurze dominującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Całej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w owym okresie.
Mógłbym przytoczyć również niemało takich przygodzie, kiedy świadkowie w innej sytuacji istnieli przeciwko piłkarzom, ale pewno obecnie wystarczy. Dzisiaj stworzył o poboczach Partie I: mało na lekko, grosze na szkoda. Jednak istnieję przeświadczony, iż kształty wcale nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.