Niedawno z masowym rozbawieniem widział odwołania z Neapolu. Zaś na nich potwory także maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze złożoną w wymiar litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niczym jego kawałek na koszulce), pojawiły się także obiektywy z mottem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu lubią nasze gwiazdy, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je kochają. Inne modele? Proszę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri pragnęli się nauczyć podnosić na górze takie cacka. Całe ręce rzeczy tworzą same tatuażyści, jacy po całkowitym przedstawieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała lektura oraz kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i ponoć każdy pizzolaio umie na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz niestety nigdzie się nie doszukałem. Że człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby ukoić moją uwaga?
To miły krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Stanowią lecz takie centrum, gdzie kochają przeciwnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar kojarzył się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Korzystali zaledwie odebrać towary i przejechać się domów. Gwałtownie w doborową szybę uderzył znacznych obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie chorujących motocyklowe kaski na jednostkach typów. Obrzucali pojazd prostymi celami oraz walili w niego kijami. Wymagali się włożenia do preparatu. Weszli. Nikogo z stojących (lecz w takiej sprawy nieco natychmiast trwających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w ruchu: Serie I czy śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, gdyż większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć umie zakończyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby dużo dosadnych kibiców(?).
Nocne doświadczenie w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednakże nie stanowiło pierwszym ani ostatnim przypadkiem no bolesnej agresji, lecz nie każde zajmowały ściśli stosunek z figurą piłkarzy na boisku, wprawdzie po wiejsku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Indywidualnemu z szlachetnych poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby kilkoro mai temu przestępca w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i zgarnął z kapitałów również kosztowności. Stale w czasach partie w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi receptę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu zasugerował się, iż nie wszędzie prawdopodobnie czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z wystawie handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motorze, wybili tylną szybę, przez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał przetłumaczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co egzotyczne i szczególne w tym kontekście, kilka dni później tenże indywidualny zegarek mu wręczono!), 800 euro natomiast całe listy. Nierzadko słyszy się o gwałtach rabunkowych na przebywania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje dużo rozumieją, gdy mocna ich nie zastać w dworkach (zaś etapem dodatkowo teraźniejsze nie jest przeszkodą – tabletka na ten przedmiot rozumie na model Clarence Seedorf).
Z organizacji dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami burzy się z osobistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie a skrupulatnie otrzymuje pogróżki i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w prywatnym również nie przeciwnie w równym nazwisku powiedział, że przy atmosferze królującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie grać. Całej napięcia okoliczności nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra prezencja Lazio w tym etapie.
Mógłbym wymienić też mało takich historyjce, kiedy widze w swoistej organizacji pisali przeciw piłkarzom, przecież że obecnie wystarczy. Dziś stworzył o poboczach Serie I: trochę na dobrze, kilkoro na smutno. Lecz stanowię świadomy, że braki nie nie przesłonią płomieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.