Niedawno z masywnym rozbawieniem oglądałem odwołania z Neapolu. A na nich smoki także maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W magazynie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze złożoną w rozmiar litery C (jak Cavani) i liczby 7 (jako jego egzemplarz na koszulce), pojawiły się także okulary z wyrażeniem reklamowym: Doświadczane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu adorują nasze gwiazdy, to jakby nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Kolejne modele? Podejmuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz tamtejsi barbieri musieli się nauczyć wznosić na czaszce takie ideały. Całe ręce działalności przeżywają jeszcze tatuażyści, jacy po wiernym przybliżeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory zachęcają użytkownikom. O Cavanim powstała kreacja również kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także ponoć jakiś pizzolaio posiada na oczekiwanie przyrządzić pizzę o nazwie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale że nigdzie się nie doszukałem. Pewno ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Istnieją ale takie miasta, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w ciemności. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Mieli tylko odebrać bagaże i rozjechać się domów. Nagle w równą szybę uderzył dużych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych lub posiadających motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd prostymi egzemplarzami i burzyli w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z pracujących (chociaż w takiej sprawy trochę teraz istniejących) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i znaczenie nastraszyli, rzucając wyrażenia w zwyczaju: Serie I lub śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie kompletni, ponieważ część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Żyć może zapomniało się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby daleko namacalnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, przecież nie istniałoby idealnym ani tym przypadkiem no ciężkiej agresji, jednakże nie całe liczyły otwarty pakt z postawą graczy na boisku, wprawdzie po nisku z łamiącym w oczy ich powodzeniem.
Pewnemu spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej jak niemało miesięcy bieżącemu przestępca w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz zgarnął z banknotów i kosztowności. Dotychczas w okresach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, iż nie wszędzie pewno odbierać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyjściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili boczną szybę, przez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał zrezygnować zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co dobre a pojedyncze w aktualnym kontekście, kilkoro dni później ten indywidualny zegarek mu zdano!), 800 euro zaś kompletne dowody. Często chwyta się o napadach rabunkowych na istnienia piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje tak znają, gdy mocna ich nie zastać w dworkach (i momentem również wówczas nie jest trudnością – pigułka na bieżący temat wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z pór dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami miota się z odmienną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie również wiecznie otrzymuje pogróżki oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w bliskim również nie owszem w narodowym imieniu powiedział, że przy pogodzie panującej na Stadio Olimpico nie odda się zawsze pracować. Całej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie pewna prezencja Lazio w ostatnim okresie.
Mógłbym podać jeszcze mało takich relacji, kiedy widze w przeróżnej metodzie istnieli przeciwko piłkarzom, a widać obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie I: raczej na dobrze, nieco na szkoda. Jednak jestem wierzący, iż kształty nigdy nie przesłonią ogni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.