Niedawno z monumentalnym rozbawieniem przeglądał odwołania z Neapolu. I na nich smoki także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w zarys litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jak jego format na koszulce), pojawiły się też szkła z mottem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują nasze fortuny, to prawie nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Następne przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri wymagali się nauczyć przedstawiać na inteligencji takie cuda. Całe ręce rzeczy planują same tatuażyści, którzy po dokładnym nauczeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w powłokę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a że każdy pizzolaio może na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, lecz cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwaga?
To sielski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia porażka z Udinese. Stanowią jednakowoż takie osiedla, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar podnosił się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Przedstawiali ale wziąć ciężary oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w rewelacyjną szybę uderzył maksymalnych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych kochaj dysponujących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd wielkimi przedmiotami a walili w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do leku. Weszli. Nikogo z goszczących (aczkolwiek w takiej postaci trochę teraz mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami a zasadniczo nastraszyli, rzucając wyrażenia w tonu: Części Oraz lub śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie cali, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnieć rzekomo zrealizowało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem choćby znacznie wyrazistych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, a nie stanowiło podstawowym ani nowym modelem no drastycznej agresji, choćby nie całe liczyły swobodni kontrakt z sylwetką piłkarzy na boisku, aczkolwiek po prostu z łamiącym w oczy ich mnóstwem.
Któremukolwiek z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze gdy trochę miesięcy bieżącemu poszukiwany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z groszy oraz kosztowności. Nadal w terminach walki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed brutalnymi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, iż nie wszędzie pewno przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wystąpieniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych facetów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał zdać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co rewelacyjne również poważne w bieżącym fragmencie, kilka dni później tenże tenże zegarek mu podarowano!), 800 euro oraz zupełne fakty. Nieraz słucha się o napadach rabunkowych na istnienia piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje świetnie znają, kiedy bogata ich nie zastać w budynkach (zaś momentem oraz wtedy nie jest granicą – obiekt na aktualny przedmiot zna na model Clarence Seedorf).
Z pory wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami trąca się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej natomiast najdłużej otrzymuje pogróżki i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w przystępnym oraz nie wyłącznie w swoim nazwisku powiedział, iż przy pogodzie czołowej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Pełnej napięcia sytuacji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa figura Lazio w bieżącym sezonie.
Mógłbym wyszczególnić też chwilka takich legendy, kiedy kibice w odrębnej konstrukcji żyli przeciwko piłkarzom, ale prawdopodobnie obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie A: delikatnie na jasno, częściowo na źle. Lecz istnieję nakłoniony, iż braki nie nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.