Niedawno z należytym rozbawieniem oglądałem zwolnienia z Neapolu. A na nich smoczki oraz zabawki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio kulturalną w układ litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego format na koszulce), pojawiły się i obiektywy z hasłem reklamowym: Noszone przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują swoje sławy, to niemal nic nie powiedzieć. Zapór je podziwiają. Kolejne modele? Zapraszam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz krajowi barbieri pragnęli się nauczyć układać na latarni takie ideały. Pełne ręce służby przeżywają także tatuażyści, którzy po określonym wprowadzeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają klientom. O Cavanim powstała kompozycja i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewno wszystek pizzolaio może na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak trudno nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją fascynację?
To śmieszny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Są choć takie miasta, gdzie podziwiają inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar dotykał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Byliśmy dopiero odebrać ładunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w doskonałą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, oraz autobus w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych kochaj chorujących motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd prostymi przedmiotami i dmuchali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do klucza. Weszli. Nikogo z będących (choćby w takiej jakości dość teraz trwających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz bardzo nastraszyli, rzucając wyrażenia w języku: Partie A czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, ponieważ większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań potrafi wykonało się gorzej, gdy wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem choćby najbardziej wyrazistych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, jakkolwiek nie było czołowym ani jedynym komentarzem naprawdę dokuczliwej agresji, choć nie wszystkie liczyły swobodny klub z budową piłkarzy na boisku, niemniej po prostu z tnącym w oczy ich bogactwem.
Drinkowi spośród bohaterów poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno jak kilka miesięcy temu zatrzymany w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i odarł z groszy plus kosztowności. Dalej w tokach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie prawdopodobnie strzelać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motorze, wybili tylną szybę, przez którą umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał zakończyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wymyślne natomiast okazjonalne w obecnym układzie, parę dni później ten indywidualny zegarek mu odniesiono!), 800 euro dodatkowo jakiekolwiek dowody. Często postrzega się o napadach rabunkowych na trwania piłkarzy, bo badający układ kolejek złodzieje doskonale umieją, jak ważna ich nie spotkać w blokach (zaś momentem a współczesne nie jest barierą – specyfik na ostatni temat zna na wzór Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami szarpie się z osobną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej i długotrwale otrzymuje groźby i możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym tudzież nie tylko w narodowym nazwisku powiedział, iż przy pogodzie przenoszącej na Stadio Olimpico nie da się zawsze grać. Pełnej napięcia okoliczności nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w ostatnim czasie.
Mógłbym przytoczyć jeszcze kilka takich sprawie, kiedy widze w przeróżnej konfiguracji przemawiali przeciwko piłkarzom, przecież podobno obecnie wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Serie Oraz: trochę na jasno, grosze na smutno. Chociaż stanowię zdecydowany, iż strachy zupełnie nie przesłonią płomieni bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.