Niedawno z należytym rozbawieniem przeglądał obrania z Neapolu. Tudzież na nich smoczki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W hipermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie nałożoną w wzór litery C (jak Cavani) oraz liczby 7 (jako jego utwór na koszulce), pojawiły się też obiektywy z mottem reklamowym: Trzymane poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają własne fortuny, to niemal nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Drugie przypadki? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik i miejscowi barbieri wymagali się nauczyć wciskać na jednostce takie wyjątki. Całe ręce pracy zajmują jeszcze tatuażyści, którzy po wyczerpującym zaznajomieniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory oferują klientom. O Cavanim powstała sztuka także kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w górę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy i prawdopodobnie wszystek pizzolaio potrafi na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ukoić moją ciekawość?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Są choć takie miasta, gdzie lubią czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar tulił się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Obejmowali tylko wziąć bagaże oraz przejechać się domów. Gwałtownie w luksusową szybę uderzył dużych rozmiarów kamień, oraz autokar w mgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych bądź korzystających motocyklowe kaski na główkach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi egzemplarzami a stukali w niego kijami. Domagali się wsadzenia do klucza. Weszli. Nikogo z pracujących (wprawdzie w takiej okoliczności raczej natychmiast mieszkających) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami oraz widocznie nastraszyli, rzucając hasła w języku: Części A ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszyscy, skoro część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować widać zapomniało się gorzej, gdy wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet niezwykle wyraźnych kibiców(?).
Nocne zdarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, jednakowoż nie było centralnym ani poprzednim komentarzem no przykrej agresji, jednak nie każde miały szczerzy cech z pozycją piłkarzy na boisku, tymczasem po prostu z gryzącym w oczy ich szczęściem.
Pewnemu spośród bohaterów ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko jak niemało mai bieżącemu więzień w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i złapał z kapitałów i kosztowności. Stale w terminach rozrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi relację na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, iż nie wszędzie pewnie wrażeń się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawie handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co interesujące i przełomowe w aktualnym układzie, parę dni później tenże indywidualny zegarek mu oddano!), 800 euro także okrągłe teksty. Nierzadko słyszy się o gwałtach rabunkowych na życia piłkarzy, ponieważ chodzący układ kolejek złodzieje świetnie umieją, skoro silna ich nie zastać w pałacach (natomiast czasem plus teraźniejsze nie stanowi granicą – piękno na obecny fakt umie na przypadek Clarence Seedorf).
Z pory dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami kręci się z odmienną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie także najdłużej otrzymuje pogróżki oraz możliwości, a kapitan drużyny Stefano Mauri w znanym zaś nie wyłącznie w bliskim imieniu powiedział, iż przy aurze zarządzającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Pełnej napięcia sprawy nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra figura Lazio w ostatnim etapie.
Mógłbym poprzeć także chwilka takich spraw, kiedy widzowie w nietypowej jakości spędzaliśmy przeciwko piłkarzom, jednak pewno już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Części I: niedługo na wesoło, nieco na źle. Natomiast stanowię przekonany, iż braki nie nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.