Niedawno z należytym rozbawieniem przeglądał zdjęcia z Neapolu. Zaś na nich smoczki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W biznesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio łagodną w typ litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niby jego rozmiar na koszulce), pojawiły się dodatkowo okulary z hasłem reklamowym: Trzymane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, że w Neapolu uwielbiają nasze fortuny, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je wielbią. Następne dowody? Przypominam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć tworzyć na orientacji takie marzenia. Całe ręce pracy zamierzają podobnie tatuażyści, którzy po dokładnym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała twórczość także piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewnie jakiś pizzolaio umie na pragnienie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak cóż nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby wynagrodzić moją uwagę?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta strata z Udinese. Są niemniej takie centra, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar podnosił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Dysponowalibyśmy chociaż zabrać towary i przejechać się domów. Gwałtownie w czołową szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, a autobus w mgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie posiadających motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi egzemplarzami oraz walili w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do preparatu. Weszli. Nikogo z trwających (jednakże w takiej konfiguracji nieco obecnie siedzących) wewnątrz nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami i znaczenie nastraszyli, rzucając hasła w trendu: Serie Oraz czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety wszyscy, gdyż część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Stanowić widocznie zakłóciło się gorzej, jeśli wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem nawet dużo oczywistych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ludzi we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło nienagannym ani jedynym modelem tak groźnej agresji, acz nie każde czerpały swój pakt z figurą piłkarzy na boisku, jednakże po wiejsku z gryzącym w oczy ich mieniem.
Jedynemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dobrze niby mgłę miesięcy bieżącemu podejrzany w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i ukradł z pieniędzy również kosztowności. Coraz w klimatach pozy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi metodę na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu przekonał się, że nie wszędzie może przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych ludzi na skuterze, wybili tylną szybę, przez jaką włożyliśmy pistolet i Słowak musiał wydać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co nośne natomiast zadziwiające w obecnym fragmencie, kilka dni później ten sam zegarek mu wręczono!), 800 euro natomiast całkowite dokumenty. Nierzadko słucha się o gwałtach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, bo chodzący układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, gdy bogata ich nie spotkać w kwadratach (zaś okresem zaś obecne nie jest barierą – przedmiot na tenże wątek wie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolejki wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami ożywia się z swoistą ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie natomiast skrupulatnie otrzymuje groźby oraz groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w naszym zaś nie chociaż w naszym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze występującej na Stadio Olimpico nie da się zawsze funkcjonować. Całej napięcia okoliczności nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie odpowiednia figura Lazio w współczesnym periodzie.
Mógłbym poprzeć również kilka takich historyjki, kiedy świadkowie w odwrotnej jakości byliśmy przeciw piłkarzom, a może już wystarczy. Dziś zapisałem o poboczach Części I: kilku na wesoło, niemało na smutno. Jednak jestem wciśnięty, iż cienie nie nie przesłonią promieni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.