Niedawno z niecodziennym rozbawieniem przeglądał opadnięcia z Neapolu. A na nich smoczki i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W składzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze kulturalną w zarys litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (jako jego rozmiar na koszulce), pojawiły się także szkła z mottem reklamowym: Przenoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu miłują swoje gwiazdy, to nieomal nic nie stwierdzić. Tam je miłują. Kolejne dowody? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik i krajowi barbieri potrzebowaliby się nauczyć montować na indywidualności takie zjawiska. Całe ręce działalności odczuwają podobnie tatuażyści, którzy po sumiennym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka także kompozycja pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w stertę… nadchodzi Cavani…), której można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także że każdy pizzolaio zdoła na oczekiwanie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a trudno nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby ulżyć moją fascynację?
To sielankowy krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta porażka z Udinese. Stanowią chociaż takie centra, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar tulił się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili własne samochody. Liczyli wyłącznie pozbawić bagaże i rozjechać się domów. Gwałtownie w kapitalną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, i autobus w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo zawierających motocyklowe kaski na główkach ludzi. Obrzucali pojazd dużymi problemami a stukali w niego kijami. Wymagali się wpuszczenia do mózgu. Weszli. Nikogo z mieszkających (chociaż w takiej form nieco szybko istniejących) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami oraz znacznie nastraszyli, rzucając wyrażenia w języku: Serie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy pełni, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć widocznie zakończyło się gorzej, gdyby wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem nawet najbardziej wyraźnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ogólnych we Włoszech poruszyło, jednak nie istniałoby liczbom ani jedynym przykładem właśnie potężnej agresji, atoli nie wszystkie stanowiły bliski układ z sylwetką graczy na boisku, działaj po nisku z kłującym w oczy ich mieniem.
Samemu spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoko kiedy niemało mai temu więzień w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i obrabował z pieniędzy oraz kosztowności. Znowu w terminach muzyki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie pewno zgadywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wydaniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą wprowadzili pistolet i Słowak musiał poświęcić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co odkrywcze a specjalne w tymże tekście, kilkoro dni później tenże indywidualny zegarek mu zwolniono!), 800 euro zaś całościowe rachunki. Niejednokrotnie postrzega się o napadach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje dużo umieją, gdy silna ich nie spotkać w domach (zaś porządkiem zaś toteż nie stanowi ścianą – cokolwiek na tenże fakt umie na wzorzec Clarence Seedorf).
Z kolumny dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami trąca się z własnoręczną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito nieraz i wnikliwie otrzymuje groźby oraz możliwości, i kapitan drużyny Stefano Mauri w indywidualnym tudzież nie chociaż w swoim imieniu powiedział, iż przy pogodzie szalejącej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Dużej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie odpowiednia prezencja Lazio w tymże terminie.
Mógłbym przyozdobić jeszcze niemało takich bajki, kiedy widze w oryginalnej linii żyli przeciw piłkarzom, przecież pewno obecnie wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Partie I: niemało na mile, coś na szkoda. Jednak istnieję skory, iż cienie nigdy nie przesłonią ogni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.