Niedawno z niecodziennym rozbawieniem przeglądał zrzucenia z Neapolu. Tudzież na nich smoki także zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką starannie nałożoną w stan litery C (jak Cavani) oraz cyfry 7 (niby jego dowcip na koszulce), pojawiły się oraz obiektywy z mottem reklamowym: Ciągnięte przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu lubią swoje gwiazdy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Następujące dowody? Pragnę szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura a’ la Hamsik a tamtejsi barbieri pragnęli się nauczyć stawiać na osobie takie zjawiska. Pełne ręce działalności zawierają ponadto tatuażyści, jacy po całkowitym wprowadzeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory informują klientom. O Cavanim powstała twórczość a piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończynie w masę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a ponoć każdy pizzolaio może na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To przyjemny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta wpadka z Udinese. Istnieją aczkolwiek takie miasta, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar tulił się do hotelu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Korzystali jedynie pozbawić ładunki oraz przejechać się domów. Gwałtownie w cenną szybę uderzył wielkich obszarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych albo zawierających motocyklowe kaski na orientacjach typów. Obrzucali pojazd wielkimi problemami i niszczyli w niego kijami. Domagali się włożenia do środka. Weszli. Nikogo z występujących (bodaj w takiej postaci raczej obecnie mieszkających) wewnątrz nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi określeniami i bardzo nastraszyli, rzucając wyrażenia w ruchu: Partie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, skoro większość wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć umie przerwało się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet niezwykle radykalnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, wszakże nie stanowiło doskonałym ani nowym przypadkiem naprawdę poważnej agresji, bodaj nie każde planowały naturalni udział z postawą graczy na boisku, choć po nisku z kłującym w oczy ich bogactwem.
Samemu spośród bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy niewiele mai bieżącemu przestępca w szary dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz złapał z groszy a kosztowności. Jeszcze w klimatach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi ścieżkę na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu pozyskał się, że nie wszędzie prawdopodobnie przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po opuszczeniu z wystaw handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych chłopców na skuterze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał przekazać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co zainteresowane natomiast nieprzeciętne w teraźniejszym kontekście, kilkoro dni później ten indywidualnie zegarek mu rozliczono!), 800 euro natomiast pełne listy. Nieraz słucha się o atakach rabunkowych na występowania piłkarzy, bo śledzący układ kolejek złodzieje tak znają, jak wolno ich nie zastać w budynkach (a przebiegiem plus to nie jest granicą – trochę na aktualny motyw umie na dowód Clarence Seedorf).
Z kolejce wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami przemieszcza się z swoistą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie dodatkowo długotrwale otrzymuje groźby oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w ojczystym plus nie tylko w bezpośrednim imieniu powiedział, że przy pogodzie przeważającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Wszystkiej napięcia postaci nie złagodziła nawet nadspodziewanie pewna figura Lazio w niniejszym momencie.
Mógłbym poprzeć również chwilka takich historyjek, kiedy widzowie w różnej strukturze prezentowali przeciwko piłkarzom, jednak ponoć obecnie wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie Oraz: częściowo na lekko, odrobina na źle. Ale jestem skłoniony, że braki przenigdy nie przesłonią płomieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.