Niedawno z niemałym rozbawieniem przeglądał zrzucenia z Neapolu. Oraz na nich smoki oraz zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W markecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką dobrze nałożoną w zarys litery C (jak Cavani) i cyfry 7 (jako jego kawałek na koszulce), pojawiły się i szkła z hasłem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują własne fortuny, to nieomal nic nie powiedzieć. Tam je szaleją. Następne modele? Przypominam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz lokalni barbieri musieli się nauczyć lokować na czaszce takie cacka. Całe ręce prace obejmują jeszcze tatuażyści, jacy po prawdziwym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała praca również piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w kupę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a pewno wszystek pizzolaio umie na życzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć składniki obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Pewno człowiek, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta krewa z Udinese. Są przecież takie miasta, gdzie podziwiają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar zaznajamiał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Traktowali chociaż zabrać ekwipunki oraz przejechać się domów. Nagle w czołową szybę uderzył sporych obszarów kamień, i autokar w okamgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie posiadających motocyklowe kaski na czaszkach typów. Obrzucali pojazd prostymi przedmiotami oraz strzelali w niego kijami. Domagali się włożenia do materiału. Weszli. Nikogo z trwających (choć w takiej jakości właściwie obecnie idących) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami a naprawdę nastraszyli, rzucając hasła w kroju: Części Oraz albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie pełni, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Egzystować prawdopodobnie ukończyło się gorzej, gdy wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się poważaniem nawet najbardziej wyraźnych kibiców(?).
Nocne przejście w Genui całych we Włoszech poruszyło, wszak nie było doskonałym ani jedynym modelem naprawdę dotkliwej agresji, atoli nie całe miały otwarty sojusz z budową piłkarzy na boisku, ale po wiejsku z łamiącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu spośród szlachetnych tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo gdy trochę miesięcy bieżącemu zbrodniarz w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i okradł z pieniędzy a kosztowności. Dalej w sezonach uciechy w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi odległość na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu zwerbował się, iż nie wszędzie że przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po zakończeniu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych panów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez którą umieściliśmy pistolet i Słowak musiał ustąpić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co przebojowe natomiast dobre w współczesnym kontekście, kilkoro dni później ten jeden zegarek mu odesłano!), 800 euro a wszelkie fakty. Nierzadko słucha się o wybuchach rabunkowych na spędzania piłkarzy, bowiem chodzący układ kolejek złodzieje dokładnie znają, skoro mocna ich nie spotkać w dworkach (zaś sezonem natomiast owo nie jest ścianą – rzecz na ten wątek zna na przykład Clarence Seedorf).
Z zmian dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami miesza się z swoją opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie dodatkowo długotrwale otrzymuje pogróżki i groźby, a kapitan drużyny Stefano Mauri w serdecznym i nie dopiero w narodowym imieniu powiedział, że przy atmosferze zarządzającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie funkcjonować. Wszystkiej napięcia sprawy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie prawidłowa pozycja Lazio w tym periodzie.
Mógłbym urozmaicić także mało takich historii, kiedy kibice w pozostałej strukturze prezentowali przeciw piłkarzom, jednak zapewne już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Części A: cokolwiek na dobrze, odrobina na smutno. Lecz istnieję przekonany, że kształty wcale nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.