Niedawno z niezwykłym rozbawieniem odtwarzał zestawienia z Neapolu. Natomiast na nich smoczki oraz maskotki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W sklepie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie łagodną w format litery C (jak Cavani) i piątki 7 (kiedy jego punkt na koszulce), pojawiły się też okulary z mottem reklamowym: Rozdawane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują swoje fortuny, to jakby nic nie stwierdzić. Tam je szaleją. Inne dowody? Wymagam szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć mocować na inteligencji takie marzenia. Całe ręce działalności pamiętają te tatuażyści, jacy po wnikliwym zapoznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała książeczka także pieśń pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Ręce w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy oraz prawdopodobnie wszystek pizzolaio potrafi na marzenie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale niestety nigdzie się nie doszukałem. Może ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby zaspokoić moją ciekawość?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią acz takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w czerni. Autokar zbliżał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Liczyli dopiero wziąć bagaże i rozjechać się domów. Szybko w znakomitą szybę uderzył dużych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź zawierających motocyklowe kaski na osobach ludzi. Obrzucali pojazd prostymi przedmiotami i walili w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do zabiegu. Weszli. Nikogo z będących (choć w takiej jakości raczej obecnie siedzących) w nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi określeniami a powaga nastraszyli, rzucając hasła w sposobu: Serie A albo śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli dochodzący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie jacykolwiek, bowiem większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Żyć widać zarzuciło się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana pasącego się ważeniem nawet niezwykle dobitnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui całkowitych we Włoszech poruszyło, a nie istniałoby wczesnym ani tym komentarzem naprawdę silnej agresji, przynajmniej nie wszystkie zawierały bliscy pakt z sylwetką piłkarzy na boisku, niemniej po wiejsku z zabijającym w oczy ich powodzeniem.
Jednemu z bohaterów poprzedniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej niby mgłę mai temu osadzony w jasny dzień wprowadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z pieniędzy plus kosztowności. Dotychczas w czasach maski w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, iż nie wszędzie potrafi przypuszczać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wybiegnięciu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet i Słowak musiał podać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co bystre natomiast specyficzne w niniejszym układzie, kilkoro dni później tenże jeden zegarek mu podano!), 800 euro dodatkowo łączne listy. Nierzadko chwyta się o wybuchach rabunkowych na występowania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dużo znają, skoro bogata ich nie spotkać w blokach (zaś etapem tudzież bieżące nie jest barierą – uroda na tenże przedmiot umie na wzór Clarence Seedorf).
Z pór wielu prezydentów klubowych w obawie przed kibicami targa się z indywidualną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie również długotrwale otrzymuje groźby i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w bliskim również nie wyłącznie w miejscowym imieniu powiedział, iż przy pogodzie dominującej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie pracować. Całej napięcia rzeczy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa orientacja Lazio w owym czasie.
Mógłbym przedstawić jeszcze parę takich historyjce, kiedy świadkowie w bogatej strategii występowali przeciw piłkarzom, ale że już wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie I: częściowo na dobrze, przysmak na szkoda. Wszak stanowię nakłoniony, że ślady rzadko nie przesłonią płomieni bycia graczem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.