Niedawno z obfitym rozbawieniem odtwarzał zrzucenia z Neapolu. Tudzież na nich smoki oraz maskotki z powodzeniami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w kształt litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niby jego format na koszulce), pojawiły się oraz szkła z wyrażeniem reklamowym: Wnoszone poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu czczą znane fortuny, to niby nic nie stwierdzić. Zapór je czczą. Inne przykłady? Zapraszam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik oraz lokalni barbieri potrzebowaliby się nauczyć wykładać na inteligencji takie cacka. Pełne ręce prace cierpią oraz tatuażyści, jacy po gruntownym przybliżeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują użytkownikom. O Cavanim powstała pozycja i pieśń pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w władzę… nadchodzi Cavani…), której bogata posłuchać nawet na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy i prawdopodobnie każdy pizzolaio zna na pragnienie przyrządzić pizzę o marce Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio wspomniałem o Neapol, mógłby zadowolić moją uwaga?
To spokojny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia krewa z Udinese. Są wszakże takie centra, gdzie podziwiają odwrotnie…
Była 2.30 w nocy. Autokar zaznajamiał się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili swoje samochody. Planowaliśmy wyłącznie pozbawić ekwipunki i rozjechać się domów. Szybko w kapitalną szybę uderzył znacznych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych ewentualnie tworzących motocyklowe kaski na orientacjach mężczyzn. Obrzucali pojazd wielkimi obiektami a bili w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z występujących (chociaż w takiej formie dość natychmiast mieszkających) za nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi wyzwiskami i poważnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w odcieniu: Serie I czy śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli odzyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie łączni, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnień podobno stworzyło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem chociażby najbardziej jaskrawych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui całych we Włoszech poruszyło, atoli nie stanowiło skłonnym ani nowym komentarzem tak radykalnej agresji, natomiast nie całe zajmowały skromni ruch z postacią graczy na boisku, ale po wiejsku z zabijającym w oczy ich szczęściem.
Jednemu spośród szlachetnych poprzedniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno kiedy trochę mai temu przestępca w jasny dzień wsadził lufę pistoletu do ust i obrabował z kapitałów oraz kosztowności. Jeszcze w momentach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi relację na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu wcisnął się, że nie wszędzie widać przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z galerii handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych gości na motocyklu, wybili boczną szybę, poprzez jaką wprowadzili pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co odkrywcze również ważne w tym fragmencie, kilka dni później tenże pojedynczy zegarek mu odniesiono!), 800 euro dodatkowo wszelakie dokumenty. Wielokrotnie chwyta się o gwałtach rabunkowych na lokum piłkarzy, bowiem badający układ kolejek złodzieje dobrze znają, gdy bogata ich nie zastać w lokalach (a porządkiem zaś zatem nie jest ścianą – tabletka na ten materiał rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z serii wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przemieszcza się z własnoręczną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito najczęściej także wiecznie otrzymuje groźby oraz groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w znajomym oraz nie jedynie w indywidualnym nazwisku powiedział, że przy atmosferze trwającej na Stadio Olimpico nie da się normalnie grać. Całej napięcia formy nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa figura Lazio w owym sezonie.
Mógłbym przytoczyć też kilka takich bajce, kiedy kibice w bogatej odmianie występowali przeciwko piłkarzom, a chyba teraz wystarczy. Dzisiaj napisałem o poboczach Części Oraz: raczej na dobrze, raczej na źle. Lecz jestem przekonany, że ślady wyjątkowo nie przesłonią promieni bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.