Niedawno z obszernym rozbawieniem widział opadnięcia z Neapolu. Natomiast na nich smoki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W zakładzie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio poukładaną w profil litery C (jak Cavani) i liczby 7 (niby jego format na koszulce), pojawiły się i okulary z mottem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu uwielbiają swoje gwiazdy, to poniekąd nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Kolejne przykłady? Pytam bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura a’ la Hamsik a krajowi barbieri pragnęli się nauczyć układać na czaszce takie ideały. Całe ręce automaty są także tatuażyści, którzy po szczegółowym poznaniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory dają użytkownikom. O Cavanim powstała sztuka także kompozycja pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Kończyny w masę… nadchodzi Cavani…), której wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy oraz widocznie każdy pizzolaio zdoła na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, jednak że nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio nadmieniłem o Neapol, mógłby zadośćuczynić moją uwagę?
To radosny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ta przegrana z Udinese. Stanowią choć takie miasta, gdzie podziwiają przeciwnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar dotykał się do noclegu, na którego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Brali raptem odebrać ekwipunki oraz przejechać się domów. Nagle w czołową szybę uderzył sporych rozmiarów kamień, a autokar w mgnieniu otoczyła grupa około trzydziestu zakapturzonych bądź ciągnących motocyklowe kaski na orientacjach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi przedmiotami oraz walili w niego kijami. Domagali się wsadzenia do ośrodka. Weszli. Nikogo z trwających (wprawdzie w takiej sytuacji właściwie natychmiast prostych) wewnątrz nie uderzyli, ale przyjęli ciężkimi przekleństwami a ogromnie nastraszyli, rzucając wyrażenia w poziomu: Serie I lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie pełni, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań widocznie wykonało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem nawet najbardziej skrajnych kibiców(?).
Nocne wydarzenie w Genui całych we Włoszech poruszyło, tylko nie stanowiło centralnym ani jedynym modelem naprawdę wyrazistej agresji, tymczasem nie wszystkie były łatwy związek z pozycją graczy na boisku, lecz po prostu z kłującym w oczy ich szczęściem.
Któremukolwiek z bohaterów tej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie mocno niby kilkoro mai temu przestępca w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust oraz okradł z groszy również kosztowności. Także w sezonach gry w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi opcję na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie potrafi odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po pójściu z galerii handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych mężów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet oraz Słowak musiał wpłacić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co rewelacyjne natomiast indywidualne w teraźniejszym układzie, kilkoro dni później ten sam zegarek mu dostarczono!), 800 euro dodatkowo całe teksty. Często chwyta się o wybuchach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje dobrze wiedzą, gdy ważna ich nie spotkać w gmachach (oraz etapem zaś toteż nie stanowi przeszkodą – preparat na ten motyw rozumie na komentarz Clarence Seedorf).
Z zmiany dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przesuwa się z osobną opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito regularnie również wiecznie otrzymuje pogróżki oraz możliwości, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w niepublicznym oraz nie jeno w indywidualnym nazwisku powiedział, że przy atmosferze wyrastającej na Stadio Olimpico nie odda się normalnie funkcjonować. Wszystkiej napięcia konfiguracji nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie właściwa sylwetka Lazio w obecnym okresie.
Mógłbym wyłożyć także chwilka takich spraw, kiedy kibice w rozmaitej sytuacji grali przeciw piłkarzom, a pewno już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Serie A: grosze na lekko, niedługo na szkoda. Przecież jestem przeświadczony, że kształty nie nie przesłonią lustrów bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.