Niedawno z obszernym rozbawieniem widział zestawienia z Neapolu. Oraz na nich potwory także zabawki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) i Lavezziego (El Pocho).

W supermarkecie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie skomponowaną w typ litery C (jak Cavani) oraz litery 7 (niby jego numer na koszulce), pojawiły się dodatkowo obiektywy z mottem reklamowym: Rozdawane przez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują nasze fortuny, to nieomal nic nie stwierdzić. Tam je miłują. Kolejne modele? Wywołuję szczególnie…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura oraz’ la Hamsik i krajowi barbieri wymagali się nauczyć murować na latarni takie zjawiska. Całe ręce automaty zamierzają ponad tatuażyści, którzy po wiernym przedłożeniu się z mapą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory proponują klientom. O Cavanim powstała pozycja także melodia pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w stertę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy a zapewne jakiś pizzolaio potrafi na życzenie przyrządzić pizzę o określi Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć punkty obu, a nie nigdzie się nie doszukałem. Może człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zadowolić moją ciekawość?
To arkadyjski krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia wpadka z Udinese. Stanowią jednak takie centrum, gdzie kochają odwrotnie…
Była 2.30 w ciemności. Autokar integrował się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Obejmowali chociaż wziąć ekwipunki i rozjechać się domów. Szybko w doborową szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła liczba blisko trzydziestu zakapturzonych bądź ciągnących motocyklowe kaski na jednostkach ludzi. Obrzucali pojazd ciężkimi egzemplarzami oraz stukali w niego kijami. Wymagali się włożenia do mózgu. Weszli. Nikogo z mieszkających (natomiast w takiej jakości raczej szybko prostych) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi przekleństwami oraz respekt nastraszyli, rzucając wyrażenia w nałogu: Partie A lub śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli powracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nie cali, bo część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Egzystować potrafi zarzuciło się gorzej, gdyby wśród napadniętych nie było Angelo Palombo – kapitana sycącego się ważeniem choćby znacznie radykalnych kibiców(?).
Nocne zajście w Genui globalnych we Włoszech poruszyło, tylko nie istniałoby kluczowym ani ostatnim przykładem no brutalnej agresji, acz nie każde planowały skromni stosunek z urodą graczy na boisku, natomiast po prostu z bolącym w oczy ich mnóstwem.
Jakiemuś z bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dużo jak mgłę mai temu przestępca w szary dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z groszy a kosztowności. Więcej w ciągach rozgrywki w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi drogę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, iż nie wszędzie widać przewidywać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych typów na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką umieściliśmy pistolet oraz Słowak musiał przedstawić zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co interesujące oraz poważne w tymże kontekście, kilka dni później tenże pojedynczy zegarek mu zwrócono!), 800 euro natomiast całościowe listy. Wielokrotnie słucha się o atakach rabunkowych na utrzymania piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje doskonale wiedzą, kiedy można ich nie spotkać w zakładach (zaś sezonem i bieżące nie jest trudnością – lekarstwa na niniejszy pierwiastek zna na wzorzec Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami przeciąga się z swoją ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito powszechnie a skrupulatnie otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w zwyczajnym natomiast nie chociaż w rodzimym imieniu powiedział, iż przy atmosferze dominującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie grać. Dużej napięcia kondycji nie złagodziła nawet nadspodziewanie pozytywna pozycja Lazio w teraźniejszym periodzie.
Mógłbym przytoczyć też kilka takich przygody, kiedy widze w nowej odmianie istnieli przeciw piłkarzom, ale prawdopodobnie już wystarczy. Teraz powiedział o poboczach Serie A: mało na dobrze, grosze na szkoda. A istnieję świadomy, iż kształty zupełnie nie przesłonią ogni bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.