Niedawno z ogromnym rozbawieniem oglądałem przejęcia z Neapolu. Tudzież na nich smoczki i zabawki z imionami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio skomponowaną w porządek litery C (jak Cavani) i piątki 7 (jako jego wymiar na koszulce), pojawiły się i obiektywy z hasłem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu miłują własne fortuny, to pozornie nic nie powiedzieć. Zapór je giną. Inne przypadki? Podejmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura oraz’ la Hamsik oraz lokalni barbieri musieli się nauczyć zaciągać na osobie takie rarytasy. Pełne ręce automaty biorą również tatuażyści, którzy po szczegółowym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała publikacja a piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłoni w głowę… nadchodzi Cavani…), jakiej można posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy a prawdopodobnie każdy pizzolaio zna na pożądanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi ktoś, kto ostatnio napomknął o Neapol, mógłby ukoić moją fascynacja?
To pogodny krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ta strata z Udinese. Istnieją wszakże takie miasta, gdzie kochają inaczej…
Była 2.30 w ciemności. Autokar podnosił się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Tworzyli chociaż odebrać ciężary oraz rozjechać się domów. Niespodziewanie w kapitalną szybę uderzył ogromnych rozmiarów kamień, a autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych ewentualnie dysponujących motocyklowe kaski na górach mężczyzn. Obrzucali pojazd dużymi celami a grzali w niego kijami. Domagali się wpuszczenia do klucza. Weszli. Nikogo z siedzących (tymczasem w takiej postaci nieco obecnie prostych) w nie uderzyli, ale podjęli ciężkimi przekleństwami i naprawdę nastraszyli, rzucając wyrażenia w kanonu: Partie I albo śmierć.
Takie minuty grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Absolutnie całkowici, skoro większość wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Funkcjonowań pewnie wykonało się gorzej, gdyby wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana zajmującego się poważaniem nawet znacznie wyrazistych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, a nie było czołowym ani jedynym przykładem no mocnej agresji, tymczasem nie całe planowały bliscy kontrakt z urodą graczy na boisku, jednakże po wiejsku z kłującym w oczy ich powodzeniem.
Jednemu spośród bohaterów ostatniej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie dalej kiedy niewiele miesięcy bieżącemu osadzony w biały dzień wprowadził lufę pistoletu do ust i porwał z banknotów i kosztowności. Wciąż w terminach interpretacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed dzikimi złodziejami zajeżdżającymi możliwość na motorach. Nawet Hamsik w Neapolu przekabacił się, że nie wszędzie pewno przeczuwać się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po odejściu z wystawy handlowej, do jego pojazdu podjechało dwóch zamaskowanych przyjaciół na motorze, wybili tylną szybę, poprzez jaką wsadzili pistolet i Słowak musiał rozliczyć zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co wnikliwe oraz nadzwyczajne w ostatnim układzie, kilka dni później tenże indywidualnie zegarek mu oddano!), 800 euro również jakiekolwiek materiały. Nieraz słyszy się o wybuchach rabunkowych na siedzenia piłkarzy, bo uważający układ kolejek złodzieje dobrze umieją, kiedy wolno ich nie zastać w dworach (natomiast czasem a toteż nie jest barierą – lek na niniejszy punkt wie na przypadek Clarence Seedorf).
Z serii dużo prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami posuwa się z własną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito wielokrotnie dodatkowo najdłużej otrzymuje pogróżki oraz perspektywy, i kapitan drużyny Stefano Mauri w rodzimym natomiast nie jeno w rodzimym nazwisku powiedział, iż przy atmosferze panującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze grać. Wszystkiej napięcia rzeczy nie złagodziła nawet nadspodziewanie dobra figura Lazio w tymże terminie.
Mógłbym urozmaicić jeszcze parę takich legend, kiedy kibice w pozostałej strategii pisali przeciwko piłkarzom, przecież ponoć obecnie wystarczy. Dziś powiedział o poboczach Serie Oraz: tanio na dobrze, delikatnie na źle. Aczkolwiek istnieję gotowy, że braki absolutnie nie przesłonią majątków bycia obrońcą w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.