Niedawno z okazałym rozbawieniem odtwarzał ściągnięcia z Neapolu. I na nich smoki oraz maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W interesie mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką odpowiednio złożoną w zarys litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (niczym jego utwór na koszulce), pojawiły się i okulary z mottem reklamowym: Niesione poprzez mister Mazzarriego. Stwierdzić, iż w Neapolu adorują własne sławy, to jakby nic nie powiedzieć. Tam je czczą. Następne dowody? Występuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę robi fryzura i’ la Hamsik a krajowi barbieri wymagali się nauczyć wciskać na inteligencji takie cuda. Całe ręce służby posiadają także tatuażyści, którzy po starannym nauczeniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory doradzają użytkownikom. O Cavanim powstała księga oraz piosenka pod tytułem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej wolno posłuchać choćby na YouTubie. Neapol to kolebka pizzy także pewnie jakiś pizzolaio posiada na pragnienie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, lecz że nigdzie się nie doszukałem. Że ktoś, kto ostatnio zahaczył o Neapol, mógłby ulżyć moją uwaga?
To optymistyczny krajobraz piłkarskiego Neapolu, jakiego nie zmąciła ostatnia przegrana z Udinese. Są pomimo takie centra, gdzie lubią inaczej…
Była 2.30 w czerni. Autokar integrował się do noclegu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili prywatne samochody. Nosili raptem wziąć ładunki i rozjechać się domów. Nagle w kapitalną szybę uderzył pokaźnych rozmiarów kamień, oraz autokar w okamgnieniu otoczyła grupa blisko trzydziestu zakapturzonych albo tworzących motocyklowe kaski na osobach typów. Obrzucali pojazd wielkimi celami oraz bili w niego kijami. Domagali się włożenia do sposobu. Weszli. Nikogo z trwających (jednakże w takiej rzeczy trochę już trwających) w nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi wyzwiskami i rzeczywiście nastraszyli, rzucając wyrażenia w smaku: Serie I ewentualnie śmierć.
Takie chwile grozy przeżyli pozyskujący z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Nigdy wszelcy, ponieważ część wyszła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez i Palombo najedli się strachu. Istnień prawdopodobnie rzuciło się gorzej, jeśli wśród zaatakowanych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się ważeniem nawet znacznie dobitnych kibiców(?).
Nocne przeżycie w Genui pełnych we Włoszech poruszyło, atoli nie było czołowym ani jedynym przykładem naprawdę rygorystycznej agresji, choć nie każde tworzyły ściśli klub z postawą piłkarzy na boisku, wprawdzie po prostu z łamiącym w oczy ich szczęściem.
Jedynemu spośród szlachetnych ostatniej fazy Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce niby niewiele miesięcy bieżącemu podejrzany w pusty dzień wsadził lufę pistoletu do ust i okradł z kapitałów a kosztowności. Znowu w sezonach kreacje w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed ostrymi złodziejami zajeżdżającymi trasę na motocyklach. Nawet Hamsik w Neapolu skłonił się, że nie wszędzie pewno czuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po podejściu z wystaw handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych osobników na motorze, wybili tylną szybę, przez którą wsadzili pistolet i Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co fantazyjne także bezkonkurencyjne w bieżącym fragmencie, kilka dni później ten sam zegarek mu dostarczono!), 800 euro dodatkowo każde fakty. Niejednokrotnie słucha się o napadach rabunkowych na zajmowania piłkarzy, bowiem śledzący układ kolejek złodzieje tak rozumieją, skoro można ich nie spotkać w dworkach (oraz momentem plus toż nie stanowi trudnością – piękna na współczesny punkt wie na przykład Clarence Seedorf).
Z kolumny wielu prezydentów klubowych w bojaźni przed kibicami rozważa się z osobną ochroną. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie także powoli otrzymuje pogróżki i groźby, i kapitan drużyny Stefano Mauri w narodowym natomiast nie wyłącznie w zaufanym nazwisku powiedział, że przy pogodzie panującej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się normalnie pracować. Dużej napięcia sprawie nie złagodziła nawet nadspodziewanie właściwa postawa Lazio w aktualnym periodzie.
Mógłbym urozmaicić też kilka takich historii, kiedy widzowie w wielorakiej organizacji prezentowali przeciwko piłkarzom, przecież widać teraz wystarczy. Dzisiaj zapisałem o poboczach Serie A: przysmak na jasno, poniekąd na smutno. Jednakże istnieję pewny, że cienie przenigdy nie przesłonią majątków bycia piłkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.