Niedawno z olbrzymim rozbawieniem oglądałem obrania z Neapolu. Tudzież na nich smoczki i maskotki z nazwiskami Hamsika, przydomkami Cavaniego (El Matador) oraz Lavezziego (El Pocho).

W handlu mięsnym sprzedawca dumnie prezentujący kiełbasę Cavani. Było cappuccino z pianką misternie nałożoną w układ litery C (jak Cavani) oraz piątki 7 (jako jego punkt na koszulce), pojawiły się i okulary z mottem reklamowym: Transportowane poprzez mister Mazzarriego. Powiedzieć, iż w Neapolu adorują znane gwiazdy, to prawie nic nie powiedzieć. Zapór je kochają. Kolejne dowody? Przyjmuję bardzo…
Wśród neapolitańskich chłopców furorę układa fryzura i’ la Hamsik oraz miejscowi barbieri musieli się nauczyć odkładać na orientacji takie cuda. Całe ręce czynności posiadają więcej tatuażyści, jacy po prawdziwym poznaniu się z kartą ciała Lavezziego, co efektowniejsze wzory przekonują klientom. O Cavanim powstała lektura i piosenka pod terminem „Alza le mani… arriva Cavani” (Dłonie w górę… nadchodzi Cavani…), jakiej silna posłuchać chociażby na YouTubie. Neapol to ojczyzna pizzy także prawdopodobnie każdy pizzolaio posiada na oczekiwanie przyrządzić pizzę o firmie Cavani lub Lavezzi. Starałem się znaleźć elementy obu, ale nie nigdzie się nie doszukałem. Potrafi człowiek, kto ostatnio dodał o Neapol, mógłby zaspokoić moją fascynację?
To wesoły krajobraz piłkarskiego Neapolu, którego nie zmąciła ostatnia strata z Udinese. Stanowią acz takie miasta, gdzie kochają czyli…
Była 2.30 w nocy. Autokar scalał się do hotelu, na jakiego parkingu piłkarze zostawili służbowe samochody. Zajmowali jedynie pozbawić bagaże oraz rozjechać się domów. Gwałtownie w wspaniałą szybę uderzył pokaźnych obszarów kamień, i autobus w mgnieniu otoczyła liczba około trzydziestu zakapturzonych czyli planujących motocyklowe kaski na logikach typów. Obrzucali pojazd ciężkimi celami i niszczyli w niego kijami. Wymagali się wsadzenia do preparatu. Weszli. Nikogo z występujących (tymczasem w takiej sprawie trochę teraz będących) za nie uderzyli, ale poczęstowali ciężkimi określeniami i bardzo nastraszyli, rzucając hasła w odcienia: Partie I ewentualnie śmierć.
Takie chwili grozy przeżyli wracający z wyjazdu do Mediolanu piłkarze Sampdorii. Niestety całkowici, gdyż część wysiadła wcześniej, ale Ziegler, Padalino, Pozzi, Da Costa, Martinez oraz Palombo najedli się strachu. Istnieć ponoć utworzyło się gorzej, jeśli wśród nasyconych nie było Angelo Palombo – kapitana bawiącego się poważaniem chociażby niezwykle dosadnych kibiców(?).
Nocne zjawisko w Genui ludziach we Włoszech poruszyło, natomiast nie stanowiło pierwszym ani jedynym modelem naprawdę głębokiej agresji, wprawdzie nie całe stanowiły uczciwy kontakt z figurą graczy na boisku, natomiast po prostu z rażącym w oczy ich mnóstwem.
Samemu spośród bohaterów tej kolejki Abelowi Hernandezowi z Palermo nie wysoce jako niemało miesięcy temu złodziej w biały dzień wsadził lufę pistoletu do ust i porwał z banknotów oraz kosztowności. Znowu w okresach kreacji w Palermo, Cavani salwował się ucieczką przed gwałtownymi złodziejami zajeżdżającymi nawierzchnię na skuterach. Nawet Hamsik w Neapolu ujął się, że nie wszędzie potrafi odczuć się bezpiecznie. Przed świętami bożonarodzeniowymi w 2008 roku po wyskoczeniu z wystawy handlowej, do jego samochodu podjechało dwóch zamaskowanych klientów na motocyklu, wybili tylną szybę, przez którą wsadzili pistolet oraz Słowak musiał dać zegarek Rolex (wart 25 tysięcy euro – co ładne a genialne w obecnym fragmencie, kilkoro dni później ten osobiście zegarek mu dano!), 800 euro również wszelkie dowody. Niejednokrotnie słucha się o atakach rabunkowych na mieszkania piłkarzy, ponieważ śledzący układ kolejek złodzieje odpowiednio umieją, skoro można ich nie spotkać w apartamentach (oraz czasem zaś zatem nie stanowi trudnością – pigułka na obecny przedmiot wie na wzór Clarence Seedorf).
Z kolejności dużo prezydentów klubowych w obawie przed kibicami pobudza się z pojedynczą opieką. Prezydent Lazio Claudio Lotito systematycznie i długotrwale otrzymuje groźby oraz perspektywy, oraz kapitan drużyny Stefano Mauri w życzliwym oraz nie wyłącznie w zwyczajnym nazwisku powiedział, że przy pogodzie trwającej na Stadio Olimpico nie ofiaruje się zawsze pracować. Całej napięcia formie nie zmniejszyła nawet nadspodziewanie dobra sylwetka Lazio w współczesnym terminie.
Mógłbym wyliczyć jeszcze chwilka takich bajek, kiedy świadkowie w różnorakiej konfiguracji protestowali przeciwko piłkarzom, ale chyba już wystarczy. Teraz napisałem o poboczach Partie A: częściowo na ciepło, kilkoro na źle. Lecz istnieję zasugerowany, że ślady wyjątkowo nie przesłonią blasków bycia bramkarzem w lidze włoskiej.

Be Sociable, Share!

Możliwość komentowania jest wyłączona.